TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Користь чи шкода?

Вправа використовується для розвитку вміння  розрізняти природні й синтетичні речовини; обґрунтовувати вплив продуктів синтетичної хімії на навколишнє середовище за їх неправильного використання; висловлювати судження щодо значення органічних речовин у суспільному господарстві, побуті, охороні здоров’я тощо.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Красноріченський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів" Красноріченської селищної ради Кремінського району Луганської області
Предмет: Хімія
Тема уроку/години спілкування: Значення природних і синтетичних органічних сполук
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Проаналізувати роль органічних сполук в житті людини та визначити їх вплив на довкілля; дати уявлення про природні, штучні та синтетичні речовини, їхні позитивні та негативні риси; ознайомити з основами органічного синтезу та деякими галузями застосування штучних та синтетичних речовин; продовжити формування знань про взаємозалежність будови, властивостей та застосування речовин; узагальнити причини різноманітності органічних речовин.
Ключова складова громадянської компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Додаткова/і складова/і компетентності: Уміння самостійно вчитися, Вміння слухати та спостерігати, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- висловлює судження щодо значення органічних речовин у суспільному господарстві, побуті, харчуванні, охороні здоров’я тощо;

- усвідомлює моральну та соціальну відповідальність за збереження довкілля для майбутніх поколінь.

Тривалість вправи: 40 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Утворіть три групи шляхом жеребкування: «Вуглеводні», «Оксигеновмісні сполуки», «Нітрогеновмісні сполуки» (2 хвилини).
  2. Надайте учням та ученицям картки з матеріалами для самостійного вивчення (кожна група отримує свій набір матеріалів) (Додаток 1). 
  3. Поясніть завдання: ознайомитися з текстом, заповнити кола діаграми Вена назвами речовин, підготуватись для презентації роботи групи (регламент виступу - 2 хвилини). Дайте на роботу в групах 7-10 хвилин.
  4. Організуйте презентацію результатів роботи груп. Дайте на це 10 хвилин.
  5. Проведіть дебрифінг (10-15 хвилин). Запитання для обговорення:
  • Що з цієї теми є для тебе важливим?
  • Як, на твою думку, найкраще навчити когось цієї теми?
  • Як ти використаєш знання з цієї теми у житті?
  • Що у цій темі стало для тебе відкриттям?
  • Що ще ти хочеш дізнатися з цієї теми?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці усвідомлюють важливі критерії вдалих правил/законів; розуміють, що брати на себе відповідальність, означає вирішувати проблеми: збирати інформацію, аналізувати наслідки, визначати пріоритети, ухвалювати рішення. У результаті вправи можна зробити висновок: вплив органічних сполук на довкілля неоднозначний і залежить від відповідальних дій та рішень людини.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда