TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками. 

Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.


Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Користь чи шкода?

Вправа використовується для розвитку вміння  розрізняти природні й синтетичні речовини; обґрунтовувати вплив продуктів синтетичної хімії на навколишнє середовище за їх неправильного використання; висловлювати судження щодо значення органічних речовин у суспільному господарстві, побуті, охороні здоров’я тощо.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Красноріченський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів" Красноріченської селищної ради Кремінського району Луганської області
Предмет: Хімія
Тема уроку/години спілкування: Значення природних і синтетичних органічних сполук
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Проаналізувати роль органічних сполук в житті людини та визначити їх вплив на довкілля; дати уявлення про природні, штучні та синтетичні речовини, їхні позитивні та негативні риси; ознайомити з основами органічного синтезу та деякими галузями застосування штучних та синтетичних речовин; продовжити формування знань про взаємозалежність будови, властивостей та застосування речовин; узагальнити причини різноманітності органічних речовин.
Ключова складова громадянської компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Додаткова/і складова/і компетентності: Уміння самостійно вчитися, Вміння слухати та спостерігати, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- висловлює судження щодо значення органічних речовин у суспільному господарстві, побуті, харчуванні, охороні здоров’я тощо;

- усвідомлює моральну та соціальну відповідальність за збереження довкілля для майбутніх поколінь.

Тривалість вправи: 40 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Утворіть три групи шляхом жеребкування: «Вуглеводні», «Оксигеновмісні сполуки», «Нітрогеновмісні сполуки» (2 хвилини).
  2. Надайте учням та ученицям картки з матеріалами для самостійного вивчення (кожна група отримує свій набір матеріалів) (Додаток 1). 
  3. Поясніть завдання: ознайомитися з текстом, заповнити кола діаграми Вена назвами речовин, підготуватись для презентації роботи групи (регламент виступу - 2 хвилини). Дайте на роботу в групах 7-10 хвилин.
  4. Організуйте презентацію результатів роботи груп. Дайте на це 10 хвилин.
  5. Проведіть дебрифінг (10-15 хвилин). Запитання для обговорення:
  • Що з цієї теми є для тебе важливим?
  • Як, на твою думку, найкраще навчити когось цієї теми?
  • Як ти використаєш знання з цієї теми у житті?
  • Що у цій темі стало для тебе відкриттям?
  • Що ще ти хочеш дізнатися з цієї теми?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці усвідомлюють важливі критерії вдалих правил/законів; розуміють, що брати на себе відповідальність, означає вирішувати проблеми: збирати інформацію, аналізувати наслідки, визначати пріоритети, ухвалювати рішення. У результаті вправи можна зробити висновок: вплив органічних сполук на довкілля неоднозначний і залежить від відповідальних дій та рішень людини.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда