TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Корабель мого майбутнього

У цій вправі учасники та учасниці уявляють, малюють свої надії на майбутнє, обговорюють проблеми, що впливають на вибір людини, шукають шляхи здійснення власних мрій, розуміють, що кожна людина – це неповторна особистість та те, що всі люди рівні у своїх правах.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Ліцей № 15 міста Чернігова
Предмет: Зарубіжна література
Тема уроку/години спілкування: Олександр Грін. «Пурпурові вітрила». Ассоль і Грей. Символіка образу пурпурових вітрил
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Сформувати розуміння власних цілей та кроків, необхідних для їх здійснення, пов'язати цілі і потреби з правами людини, зрозуміти, що вони не завжди взаємозалежні.
Ключова складова громадянської компетентності: Впевненість у собі
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага до людської гідності та прав людини, Знання самого себе та критична самооцінка
Очікувані результати:

Учень / учениця:

- характеризує образи головних героя та героїні (Ассоль, Грей);

- аналізує твір, знаходять проблеми;

- складає власне враження про героїв/героїнь;

- розповідає, як змальовані мрії героїв/героїнь про майбутнє, називає  шляхи вирішення проблем та відзначає, як герої скористалися своїм правом вибору у власному житті.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Запропонуйте учням та ученицям намалювати в зошитах макети корабля з пурпуровими вітрилами, сонце з промінцями та хвилі.
  2. На корпусі корабля попросіть написати 3 своїх мрії, цілі, бажання. На вітрилах - дії, які потрібно зробити, щоб досягти здійснення мрій, цілей, бажань. На хвилях запропонуйте записати те, що може заважати на шляху досягнення мрій, цілей, бажань.
  3. Роздайте учням та ученицям Загальну декларацію прав людини або запропонуйте відкрити її в Інтернет мережі. Попросіть знайти й виписати на сонечку та променях номери статей, що можуть сприяти досягненню їхніх цілей, мрій, бажань
  4. Запросіть кількох дітей за бажанням презентувати свої кораблі.             
  5. Прведіть спільне обговорення:
  • Що ви відчували, коли моделювали свої кораблі?
  • Яку частину власного корабля було заповнити найлегше, яку найскладніше? Чому?
  • Чи на всі ваші бажання, цілі, мрії вдалося знайти підтримку у Загальній  декларації прав людини? Чому?
  • Які мрії, цілі та бажання мали головні герой і героїня твору Ассоль та Грей?
  • Які кроки роблять головні персонажі, щоб досягти здійснення своїх мрій, цілей, бажань?
  • Що їм заважало на шляху досягнення мрій, цілей, бажань?
  • Хто підтримував героїв/героїнь у скрутні моменти життя?
  • Як вони скористалися своїм правом вибору у власному житті?
  • Які статті з Декларації прав людини могли б сприяти досягненню цілей героя та героїні?

   

Підсумок за результатами проведення вправи:

Доцільно звернутися до макетів корабля з пурпуровими вітрилами. Провести паралелі, що корабель і вітрила – це символ здійснення мрій у майбутньому, що кожна людина – це особистість, яка має право на власну думку, на досягнення мети, на підтримку і розуміння інших, на свободу вибору. Акцентувати на тому, що наші потреби забезпечені правами людини, а наші ж бажання, які не менш важливі, залежать від дій, які ми робимо.

Використані джерела:

Посібник «Компас», глава 2, вправа «Наше майбутнє».

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Папір А4 для кожного/кожної учня/учениці, кольорові маркери, модель корабля з пурпуровими вітрилами.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда