TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Клаптиковий килим ідей

Під час вправи учні/учениці в інтерактивній формі генерують ідеї щодо виготовленні м'якої іграшки для учнів початкової школи; вчаться обгрунтовувати свій вибір, слухати інших та приймати спільні рішення.

Так: Апробована в рамках Програми
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Гродівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Гродівської селищної ради Покровського району Донецької області
Освітня галузь: Технологічна
Предмет: Дизайн і технології / трудове навчання
Тема уроку/години спілкування: Вибір та обґрунтування проєкту “М'яка іграшка”. Добір та аналіз моделей-аналогів.
Клас: 5
Ключова складова громадянської компетентності: Громадянська свідомість
Очікувані результати:

Генерує задум та обирає об’єкт проектування для його втілення з допомогою вчителя чи інших осіб, пояснює свій вибір [6 ТЕО 1.1.1]

Висловлює готовність поліпшувати становище інших людей у громаді. 

Висловлює прагнення брати участь у колективному ухвалені рішень.

Критерії успіху для учнів / учениць: я пропоную іграшку для дітей початкової школи; я наводжу аргументи на підтвердження своєї думки; я дослухаюсь до думки однокласників під час вибору об'єкта проєктування для учнів початкової школи; я обираю іграшку для дітей початкової школи; я пропоную дії для реалізації обраної іграшки; я визначаю власні дії, які допоможуть виготовити спільну іграшку.
Тривалість вправи: 40 хв.
Інструкція для проведення вправи:

Хід вправи

  • Оголосіть проблему, над якою працюватиме група “У класах учнів початкової школи облаштовані ігрові осередки, але там недостатньо м'яких іграшок для  рольових ігор”
  • Об'єднайте групи учасників по 4-5 осіб за  заздалегідь підготовленими картками (додаток). Запропонуйте учням зробити сліпий вибір картки та знайти учнів / учениць, які обрали таке ж зображення.(3 хв.)

1-й етап – “Яку  іграшку обрати?” (15 хв.)

  • Запропонуйте дітям поміркувати індивідуально, яку одну іграшку можна виготовити власноруч, щоб подарувати її  учням початкової школи для рольових ігор.
  • Попросіть у групах представляють свої ідеї, пояснити свій вибір: “Яку іграшку ви обрали?”, “Чому ви обрали її?”, “В які ігри можна грати цією іграшкою” 
  • Після презентації учні/учениці мають вибрати одну іграшку для виготовлення, написати її назву на стікеру синього кольору (таким чином, діти починають формувати “килимок із клаптиків”)

2-й етап – “Що треба зробити, щоб виготовити іграшку” (15 хв)

  • Сформулюйте дітям завдання для наступного етапу: “Що необхідно врахувати, щоб виготовити вашу іграшку? 

Наприклад, 

- визначити призначення іграшки;

- визначити розмір іграшки; 

- розробити шаблон і дизайн;

- вибрати матеріали з яких виготовляти іграшку;

- обрати інструменти, які допоможуть виготовити іграшку;

- обрати матеріали для оздоблення … тощо

  • Роздайте дітям стікери жовтого кольору, попросіть записати кожну дію на окремому жовтому стікері та далі продовжити формувати свій килим

3-й етап – “Що я особисто можу зробити, щоб виготовити іграшку ”( 7 хв)

  • Скажіть учасникам, щоб індивідуально подумали 2-3 хвилинки “Які конкретні дії я можу виконати самостійно або в парі, щоб виготовити м'яку іграшку” 
  • Роздайте кожному/кожній учневі/учениці по 2-3 зелених стікерів та  попросіть записати на них своє ім'я та дії, які можуть виконати (на одному стікері - одна дія). Після цього діти викладають свої стікери, створюючи килимок.

Дебрифінг

  • Що ви відчували, коли обирали спільну іграшку для виготовлення?
  • Які аргументи в групі впливали на спільне рішення?
  • Чи виникали складнощі під час прийняття спільного рішення? Якщо так, то які?
  • Чому ваша іграшка сподобається дітям? 
  • Що буде зробити легко? 
  • З чим можуть виникнути труднощі у процесі виготовлення іграшки?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Використані джерела:

https://apps.prometheus.org.ua/learning/course/course-v1:EWC+DS101+2021_T1_3/block-v1:EWC+DS101+2021_T1_3+type@sequential+block@c7795c9a9d944c33b9bcc8367d9a64b7/block-v1:EWC+DS101+2021_T1_3+type@vertical+block@dea02450ad1b42b981589000babacb26

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: великий аркуш паперу, стікери паперу трьох кольорів: синього, жовтого, зеленого, по 30-50 (залежно від кількості учасників) кожного кольору, клей-олівець (по кількості груп)
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда