TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Клаптиковий килим ідей

Під час вправи учні/учениці в інтерактивній формі генерують ідеї щодо виготовленні м'якої іграшки для учнів початкової школи; вчаться обгрунтовувати свій вибір, слухати інших та приймати спільні рішення.

Так: Апробована в рамках Програми
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Гродівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Гродівської селищної ради Покровського району Донецької області
Освітня галузь: Технологічна
Предмет: Дизайн і технології / трудове навчання
Тема уроку/години спілкування: Вибір та обґрунтування проєкту “М'яка іграшка”. Добір та аналіз моделей-аналогів.
Клас: 5
Ключова складова громадянської компетентності: Громадянська свідомість
Очікувані результати:

Генерує задум та обирає об’єкт проектування для його втілення з допомогою вчителя чи інших осіб, пояснює свій вибір [6 ТЕО 1.1.1]

Висловлює готовність поліпшувати становище інших людей у громаді. 

Висловлює прагнення брати участь у колективному ухвалені рішень.

Критерії успіху для учнів / учениць: я пропоную іграшку для дітей початкової школи; я наводжу аргументи на підтвердження своєї думки; я дослухаюсь до думки однокласників під час вибору об'єкта проєктування для учнів початкової школи; я обираю іграшку для дітей початкової школи; я пропоную дії для реалізації обраної іграшки; я визначаю власні дії, які допоможуть виготовити спільну іграшку.
Тривалість вправи: 40 хв.
Інструкція для проведення вправи:

Хід вправи

  • Оголосіть проблему, над якою працюватиме група “У класах учнів початкової школи облаштовані ігрові осередки, але там недостатньо м'яких іграшок для  рольових ігор”
  • Об'єднайте групи учасників по 4-5 осіб за  заздалегідь підготовленими картками (додаток). Запропонуйте учням зробити сліпий вибір картки та знайти учнів / учениць, які обрали таке ж зображення.(3 хв.)

1-й етап – “Яку  іграшку обрати?” (15 хв.)

  • Запропонуйте дітям поміркувати індивідуально, яку одну іграшку можна виготовити власноруч, щоб подарувати її  учням початкової школи для рольових ігор.
  • Попросіть у групах представляють свої ідеї, пояснити свій вибір: “Яку іграшку ви обрали?”, “Чому ви обрали її?”, “В які ігри можна грати цією іграшкою” 
  • Після презентації учні/учениці мають вибрати одну іграшку для виготовлення, написати її назву на стікеру синього кольору (таким чином, діти починають формувати “килимок із клаптиків”)

2-й етап – “Що треба зробити, щоб виготовити іграшку” (15 хв)

  • Сформулюйте дітям завдання для наступного етапу: “Що необхідно врахувати, щоб виготовити вашу іграшку? 

Наприклад, 

- визначити призначення іграшки;

- визначити розмір іграшки; 

- розробити шаблон і дизайн;

- вибрати матеріали з яких виготовляти іграшку;

- обрати інструменти, які допоможуть виготовити іграшку;

- обрати матеріали для оздоблення … тощо

  • Роздайте дітям стікери жовтого кольору, попросіть записати кожну дію на окремому жовтому стікері та далі продовжити формувати свій килим

3-й етап – “Що я особисто можу зробити, щоб виготовити іграшку ”( 7 хв)

  • Скажіть учасникам, щоб індивідуально подумали 2-3 хвилинки “Які конкретні дії я можу виконати самостійно або в парі, щоб виготовити м'яку іграшку” 
  • Роздайте кожному/кожній учневі/учениці по 2-3 зелених стікерів та  попросіть записати на них своє ім'я та дії, які можуть виконати (на одному стікері - одна дія). Після цього діти викладають свої стікери, створюючи килимок.

Дебрифінг

  • Що ви відчували, коли обирали спільну іграшку для виготовлення?
  • Які аргументи в групі впливали на спільне рішення?
  • Чи виникали складнощі під час прийняття спільного рішення? Якщо так, то які?
  • Чому ваша іграшка сподобається дітям? 
  • Що буде зробити легко? 
  • З чим можуть виникнути труднощі у процесі виготовлення іграшки?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Використані джерела:

https://apps.prometheus.org.ua/learning/course/course-v1:EWC+DS101+2021_T1_3/block-v1:EWC+DS101+2021_T1_3+type@sequential+block@c7795c9a9d944c33b9bcc8367d9a64b7/block-v1:EWC+DS101+2021_T1_3+type@vertical+block@dea02450ad1b42b981589000babacb26

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: великий аркуш паперу, стікери паперу трьох кольорів: синього, жовтого, зеленого, по 30-50 (залежно від кількості учасників) кожного кольору, клей-олівець (по кількості груп)
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда