TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками. 

Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.


Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Хвилиночку! Поговоримо про генетично модифіковані організми

Учні та учениці протягом хвилини висловлюють власну думку про значення застосування генетично модифікованих організмів для суспільства

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "МЕРЕФ`ЯНСЬКИЙ МЕДИЧНИЙ ЛІЦЕЙ" МЕРЕФ`ЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Предмет: Біологія
Тема уроку/години спілкування: Генетично модифіковані організми
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Сформувати в учнів та учениць уміння використовувати докази для підтвердження власної думки, усвідомлене й відповідальне ставлення до застосування генетично модифікованих організмів.
Ключова складова громадянської компетентності: Громадянська свідомість
Додаткова/і складова/і компетентності: Відповідальність, Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- пояснює можливості використання трансгенних організмів;

- обґрунтовує необхідність обережного ставлення до продуктів з генетично модифікованих організмів;

- висловлює судження щодо необхідності охорони власного здоров’я та раціонального використання природних ресурсів.

Тривалість вправи: 40 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Попередня підготовка. На попередньому уроці діти отримали завдання проаналізувати можливі ризики та етичні проблеми, пов'язані з використанням генетичної інженерії, використовуючи матеріал підручника біології та публікації в мережі Інтернет.

  1. Запропонуйте учасникам/учасницям сісти в коло.
  2. Пустіть по колу капелюх. Нехай кожен/-а учасник/-ця по черзі, не дивлячись, витягне з капелюха папірець з твердженням. Дайте учасникам/учасницям 5 хвилин, аби кожен/-а підготував/-ла свою однохвилинну промову на тему речення, яке йому/їй дісталося без жодних зупинок і повторів.
  3. Далі запропонуйте по колу висловити свою «промову» кожному/кожній.
  4. За потреби після кожної «промови» давайте учасникам/учасницям до 1 хвилини на уточнення і пояснення, якщо в когось виникли питання.
  5. Проведіть "мозковий штурм", поставивши питання "Від кого залежить безпека використання ГМО?" (ви або учні/учениці по черзі мають фіксувати відповіді на фліпчатрі /дошці):
  6. Проведіть дебрифінг. Запитання для обговорення:
  • Яке питання, на вашу думку, було сформульовано не зрозуміло?
  • Що з почутого виявилося найбільш несподіваним?
  • Чи стали б ви самі вживати продукт, знаючи, що він містить трансгенні організми?
  • Які права людини порушуються у зв’язку з використанням ГМО?
  • Яким чином ми можемо захистити власні права і права інших людей як споживачів продуктів харчування?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Коли учень/учениця розуміє позитивні й негативні наслідки застосування ГМО, він/вона усвідомлює, що існує зв’язок між правами людини на безпеку, на достатнє харчування, на інформацію з потребою використовувати досягнення біотехнології. Учні та учениці усвідомлюють те, що власна життєва позиція відповідального громадянина щодо застосування трансгенних культур полягає в небайдужому ставленні до маркування виробниками продуктів харчування, пропаганді знань про безпеку використання ГМО.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Формулювання (по одному на дитину), капелюх, годинник із секундною стрілкою або таймер.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда