TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками. 

Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.


Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Хвилиночку! Поговоримо про диктатуру Гая Юлія Цезаря

Учні/учениці розвивають уміння чітко, зрозуміло, лаконічно висловлювати власну думку про взаємозв’язок між правами людини і політикою диктатора Юлія Цезаря.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "МЕРЕФ`ЯНСЬКИЙ МЕДИЧНИЙ ЛІЦЕЙ" МЕРЕФ`ЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Диктатура Гая Юлія Цезаря
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Формувати у шестикласників/-ць повагу до людської гідності та прав людини; уміння висловлювати думку про взаємозв’язок і неподільність прав людини, аналізуючи інформацію про диктатуру Гая Юлія Цезаря.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Визнання цінності демократії
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • може пояснити суть понять «диктатура», «демократія»;
  • може описати й охарактеризувати права людей та закони Гая Юлія Цезаря, його внутрішню та зовнішню політику;
  • може пояснити, як у добу античності соціальне становище особи впливало на її повсякденне життя;
  • може пояснити зміст прав і обов’язків громадян Риму, безправ’я рабів/рабинь.
Тривалість вправи: 40 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Підготуйте окремі папірці (папіруси) з твердженнями.
  2. Поясніть, що зараз по колу пустите капелюх, щоб кожна дитина змогла по черзі витягти папірус (папірець) із твердженням; потім дасте 5 хвилин, аби всі індивідуально могли підготувати однохвилинну промову «Як дане твердження було реалізоване в Римі за часів диктатури Гая Юлія Цезаря?». Умова: кожен/-а по черзі презентує свою промову без жодних зупинок і повторень; при цьому інші уважно слухають, щоб не допустити повторів під час свого виступу, і в зошиті фіксують факти, названі доповідачами/-ками, у дві колонки:
  • І колонка - "Підтримка прав людини";
  • ІІ колонка - "Порушення прав людини". Попередьте учнів/учениць: якщо у когось під час промови однокласників/-ць виникають питання, то вони мають зафіксувати їх у зошиті. Наприкінці буде загальне обговорення у форматі «запитання-відповіді».

       3. Обговоріть вправу після її завершення:

  • Стосовно яких тверджень важко було говорити без зупинки протягом хвилини?
  • Що з почутого виявилося найбільш несподіваним?
  • Обговоріть результати роботи учнів/учениць із таблицею «Підтримка і порушення прав людини в Римі за часів диктатури Гая Юлія Цезаря». Для цього скористайтеся пустою таблицею на аркуші фліпчарта, куди можна приклеювати заготовлені картки з написами тих прав, які підтримано чи порушено у згаданих фактах, на думку учнів (Додаток).
  • Що впливало на розвиток прав людини за часів диктатури Цезаря?
  • Що впливає на розвиток прав людини сьогодні?

 

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці переконуються в тому, що до всіх громадян/-ок треба ставитися однаково та неупереджено, відповідно до закону.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

КОМПАС: Посібник з освіти з прав людини за участю молоді, с.303-306.

 

https://www.coe.int/uk/web/compass/just-a-minute

 

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Годинник із секундною стрілкою або таймер, капелюх, твердження – по одному на учасника/-цю, таблиця для підсумків роботи на аркуші фліпчарту «Підтримка і порушення прав людини в Римі за часів диктатури Гая Юлія Цезаря», картки з написами прав людини (Додаток).
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда