TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Хвилиночку!

Вправа сприяє формуванню власної точки зору щодо певних подій, висловлювань, тверджень на основі історичного матеріалу та вміння аргументувати, вихованню поваги до точки зору іншої людини, сприйняттю її позиції.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Великоновосілківська ЗОШ № 2 Великоновосілківської районної ради Донецької області
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Революція 1905-1907 рр. на українських землях (урок-узагальнення)
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Сприяти формуванню аргументованої позиції з приводу певних питань; стійкому розумінню важливості мати власну думку на події, що відбуваються. Розвивати комунікативні навички; уміння слухати та поважати інших; критичне й аналітичне мислення; навички толерантного сприйняття і ставлення до позиції іншої людини.
Ключова складова громадянської компетентності: Громадянська свідомість
Додаткова/і складова/і компетентності: Відповідальність
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • характеризує та аналізує події та наслідки революції 1905-1907 рр. їх вплив на українські землі.
Тривалість вправи: 45 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Перед уроком об’єднайте дітей у дві групи за їх іменами в алфавітному порядку (так утворюється дві групи по вісім учнів/учениць). Заздалегідь передивіться, як прогнозовано сформуються групи, щоб уникнути непорозумінь. Бажано парти зі стільцями або стільці розташувати так, щоб утворилося півколо і групи бачили одна одну.
  2. Перед початком роботи поясніть учням/ученицям прваила (2 хвилини):

а) На екрані проєктора буде з’являтися питання, група має 1 хвилину на обговорення та визначення спікера/-ки. Групи працюють одночасно над одним питанням.
б) Після закінчення хвилини, один/-а спікер/-ка від групи має презентувати відповідь групи протягом ОДНІЄЇ хвилини, те саме робить і інша група. Повтори як у одного/-ієї спікера/-ки, так і між спікерами/-ками не допускаються.
в) Після виступу дається по 1 хвилині на можливі доповнення або аргументи від учасників/учасниць груп.
г) Першочерговість відповідей визначає жеребкування, а потім право першого виступу відбуватиметься по черзі (якщо на 1-е питання першою відповідала група «А», то на друге питання першою має відповідати група «Б»). Щоразу від групи має виступати інший/-а спікер/-ка (з тих, що ще не виступали).
д) Кількість питань - вісім (Додаток №1), їх можна жеребкувати/витягати або вибирати за принципом гри «Морський бій» тощо.
є) Після закінчення роботи групи оцінюють роботу одна одної за технікою формувального оцінювання «Дві зірки і побажання» (називають два потзитивні моменти і дають одну пораду).
      3. Чітко дотримуйтеся таймінгу.

      4. Після закінчення роботи з питаннями перейдіть до обговорення:

  • Запросіть команди оцінити роботу груп за технікою «Дві зірки і побажання» (2 хвилини).
  • Поставте такі запитання для обговорення:

- Які проблеми або складності виникали під час роботи в групах? Як ви їх долали?

- Як впливав таймінг на вашу роботу?

- Чи достатньо однієї хвилили, щоб висловити точку зору? Якщо ні, то чому?

- Чи змінювалися ваші думки під впливом аргументів інших спікерів/-ок?

Коментар: висловіть власну позицію, думку з приводу роботи.

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці розуміють, що потрібно знаходити компроміс між різними точками зору та поважати іншу думку.

Використані джерела:

КОМПАС: Посібник з освіти з прав людини за участю молоді, с.303-306.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Проєктор, презентація з твердженнями.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда