TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

"Хто я"

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина є особлива й неповторна, має власну індивідуальність, захоплення та світогляд.

Учні та учениці враховуючи свої захоплення, мрії та хобі, створюють свої профілі, що висвітлюють інформацію про них, та дозволяють додатково з ними познайомитись.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Школа І-ІІІ ступенів №292 імені гетьмана України Івана Мазепи
Предмет: Інформатика
Тема уроку/години спілкування: Інфографіка
Клас: 10
Мета вправи/заняття: Проаналізувати важливість самоідентифікації та прийняття відмінностей
Ключова складова громадянської компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага до людської гідності та прав людини, Прийняття невизначеності та неоднозначності
Очікувані результати:

Розуміє як можна використовувати програму Canva, її значення та можливості. Вміє підбирати шаблони для конкретних завдань.

Тривалість вправи: 40 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Перший етап

  1. Учні отримують профілі різних компаній та їх працівників. (Додаток 1) Об'єднуються в групи по 4-5 осіб.
  2. Учитель пропонує ознайомитись з наданими профілями та подумати, що вони можуть сказати про осіб, які там вказані.

Другий етап (Перехід до навчальної частини)

  1. Кожна група повинна створити профіль своєї команди та індивідуальну картку-опис про себе, не підписуючи картки, за допомогою програми Canva.
  2. Групи обмінюються створеними картками, обговорюють та повинні співставити профілі з учасниками.

Третій етап. Дебрифінг. (Додаток 3)

  • Що неочікуваного ви дізнались про своїх однолітків?
  • Наскільки легко/складно було створити картку вашої групи/особисту. Чому?
  • Чи легко було впізнати, про кого інформація на картці. Чому?
  • Для чого ви зможете використовувати програму Canva у навчанні?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні усвідомлюють важливість прийняття себе та інших, незважаючи на їхні/свої захоплення чи переконання. розуміють, що важливо працювати разом та в діалозі.  Дуже важливий пункт! На які думки, переконання, відчуття мають вийти діти, що мають зрозуміти після виконання вправи.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Наскрізні компетентності для демократії. “60 вправ для розвитку та оцінювання ставлень, умінь і знань” (“Покажи мені свій паспорт”, с.73-74)

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці мають бути розміщені острівцями для 5 груп або стояти навколо 5 столів Матеріали: Надрукований додаток 1 (в кількості команд); ПК з доступом до мережі інтернет, програма CANVA
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда