TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Хто я?

Вправа сприяє розвитку поваги до себе та інших, усвідомленню власної ідентичності.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Кременчуцький ліцей №10 "Лінгвіст" Кременчуцької міської ради Полтавської області
Предмет: Читання
Тема уроку/години спілкування: Батьківщина - всім матерям мати. Н. Рибальська «Добрий день, матусю Україно!»
Клас: 2
Мета вправи/заняття: Формувати розуміння власних рис особистості, усвідомлення, що всі різні та всі рівні, розвивати повагу до себе та інших.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Вміння слухати та спостерігати, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- розвиває мовлення;

- розуміє, що таке патріотизм;

- проявляє себе як особистість.

Тривалість вправи: 25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Організуйте індивідуальну роботу дітей. Для цього підготуйте заздалегідь паперові зірки 6-ти кольорів, розмістіть їх  на столі кожної дитини. Поясніть завдання: у центрі зірки написати своє ім’я. Попросіть дітей подумати і нижче записати дві найбільш яскраві риси їх особистості (5 хвилин). Презентація власної ідентичності у вигляді зірки.
  2. Організуйте групову роботу. Об’єднайте дітей у групи по 6 осіб за кольорами зірочок. Запропонуйте учням/ученицям у нрупах ознайомитися із зірками інших: кожен/-а учень/-иця в групі має представити написане. Таким чином, кожен/-а з учнів/-ениць має можливість представити свою роботу і ознайомитися з роботами інших (10 хвилин).
  3. Попросіть дітей залишити свої зірочки на столі (з написом свого імені) і перейти за годинниковою стрілкою за стіл іншої групи. Проводьте ротації до того часу, поки кожна група не ознайомиться з усіма записами і не повернеться на своє місце.
  4. Попросіть учнів/учениць після повернення на свої місця попрацювати в групі і виділити спільні риси, притаманні їм. Діти мають обирають одного/-у учасника/-цю, який/яка виступатиме від групи (2 хвилини).
  5. Запрсіть по одному/-ій учаснику/-ці від кожної групи назвати риси, які є спільними й відмінними для учнів/учениць його/її групи. Запишіть риси на фліпчарті у два стовпчики (3 хвилини). У такий спосіб опрацюйте аспекти особистості, які притаманні дітям: спільні і відмінні.
  6. На заготовленому раніше ватмані синього кольору створіть сузір’я класу.
  7. Проведіть обговорення за такими питаннями:
  • Що ви дізналися про себе/про інших?
  • Чи були ви здивовані результатами знайомства з зірками інших? Чому?
  • Скільки спільних рис ви знайшли? Чи багато їх?
  • Чи були на зірках риси, які не повторилися? Про що це свідчить?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці виявляють власні риси, спільні та відмінні з іншими дітьми. Усвідомлюють, що усі різні та рівні, і відмінності доповнюють і збагачують суспільство. Для мирного співіснування в світі людям треба з повагою ставитися одне до одного.

Використані джерела:

Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас». Режим доступу: https://www.coe.int/uk/web/compass/who-are-i- 

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Аркуші А4 6-ти кольорів з намальованими на них зірочками (за кількістю дітей), ватман синього кольору.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда