Вправа сприяє розвитку поваги до себе та інших, усвідомленню власної ідентичності.
Хто я?
- Застосування вправи: На уроці
- Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Кременчуцький ліцей №10 "Лінгвіст" Кременчуцької міської ради Полтавської області
- Предмет: Читання
- Тема уроку/години спілкування: Батьківщина - всім матерям мати. Н. Рибальська «Добрий день, матусю Україно!»
- Клас: 2
- Ключова складова громадянської компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
- Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Вміння слухати та спостерігати, Уміння співпрацювати
- Очікувані результати:
Учень/учениця:
- розвиває мовлення;
- розуміє, що таке патріотизм;
- проявляє себе як особистість.
- Тривалість вправи: 25 хвилин
- Інструкція для проведення вправи:
- Організуйте індивідуальну роботу дітей. Для цього підготуйте заздалегідь паперові зірки 6-ти кольорів, розмістіть їх на столі кожної дитини. Поясніть завдання: у центрі зірки написати своє ім’я. Попросіть дітей подумати і нижче записати дві найбільш яскраві риси їх особистості (5 хвилин). Презентація власної ідентичності у вигляді зірки.
- Організуйте групову роботу. Об’єднайте дітей у групи по 6 осіб за кольорами зірочок. Запропонуйте учням/ученицям у нрупах ознайомитися із зірками інших: кожен/-а учень/-иця в групі має представити написане. Таким чином, кожен/-а з учнів/-ениць має можливість представити свою роботу і ознайомитися з роботами інших (10 хвилин).
- Попросіть дітей залишити свої зірочки на столі (з написом свого імені) і перейти за годинниковою стрілкою за стіл іншої групи. Проводьте ротації до того часу, поки кожна група не ознайомиться з усіма записами і не повернеться на своє місце.
- Попросіть учнів/учениць після повернення на свої місця попрацювати в групі і виділити спільні риси, притаманні їм. Діти мають обирають одного/-у учасника/-цю, який/яка виступатиме від групи (2 хвилини).
- Запрсіть по одному/-ій учаснику/-ці від кожної групи назвати риси, які є спільними й відмінними для учнів/учениць його/її групи. Запишіть риси на фліпчарті у два стовпчики (3 хвилини). У такий спосіб опрацюйте аспекти особистості, які притаманні дітям: спільні і відмінні.
- На заготовленому раніше ватмані синього кольору створіть сузір’я класу.
- Проведіть обговорення за такими питаннями:
- Що ви дізналися про себе/про інших?
- Чи були ви здивовані результатами знайомства з зірками інших? Чому?
- Скільки спільних рис ви знайшли? Чи багато їх?
- Чи були на зірках риси, які не повторилися? Про що це свідчить?
- Підсумок за результатами проведення вправи:
Учні/учениці виявляють власні риси, спільні та відмінні з іншими дітьми. Усвідомлюють, що усі різні та рівні, і відмінності доповнюють і збагачують суспільство. Для мирного співіснування в світі людям треба з повагою ставитися одне до одного.
- Використані джерела:
Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас». Режим доступу: https://www.coe.int/uk/web/compass/who-are-i-
- Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Аркуші А4 6-ти кольорів з намальованими на них зірочками (за кількістю дітей), ватман синього кольору.