TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Календар державних свят

Вправа 

ПРО значення подій в історії боротьби за відновлення державності України;

ДЛЯ формування знання та критичного розуміння історії;

ЧЕРЕЗ створення сторінки "Календаря державних свят".

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Маловисківська загальноосвітня школа №4 l -lll ст, Маловисківської міської ради Кіровоградської області
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Проголошення незалежності України
Клас: 11
Мета вправи/заняття: Розвивати уміння розуміти історичні події, формулювати власну думку та аргументувати її, створюючи спільне інформаційне повідомлення.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання та критичне розуміння світу
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

Знає  

-  зміст понять: національно-демократичний рух, суверенітет, Революція на граніті;

- значення прийняття Декларації про державний суверенітет України й Акта проголошення незалежності України;

Референдум 1 грудня як акт підтримки абсолютною більшістю населення України проголошення державної незалежності.

Уміє:

висловити аргументовані судження щодо спроби державного перевороту в СРСР у серпні 1991 р., його наслідків в Україні; ролі й місця України в загальносоюзних суспільно-політичних процесах у першій половині 1991 р.;

- пояснити причини Революції на граніті та її значення у відновленні Україною незалежності;

- скласти характеристики історичних діячів періоду боротьби за відновлення державної незалежності України: Леоніда Кравчука, В’ячеслава Чорновола.

Тривалість вправи: 20-25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Запропонуйте учням/ученицям протягом 3-5 хвилин індивідуально скласти перелік історичних подій, що стали етапами відновлення державної незалежності України. 
  2. Об’єднайте учнів/учениць у групи по 4-5 осіб та попросіть, обговоривши результати індивідуальної роботи, спільно обрати 3 найважливіші, на їхню думку події, записуючи кожну на окремому аркуші.
  3. Запросіть групи закріпити результати обговорення на дошці. Зверніть увагу учнів/учениць на ті події, які повторюються в різних групах. При потребі доповніть складений перелік.
  4. Запропонуйте групам створити сторінку "Календаря державних свят", обравши одну подію з переліку. Зазначте, що на цій сторінці має бути відображена коротка інформація про подію та аргументація вибору групи.
  5. Запросіть групи презентувати свої  сторінки.
  6. Проведіть загальне обговорення:
  • Наскільки простим/складним виявилось завдання?
  • Чим керувалися групи, обираючи подію для сторінки календаря?
  • Яким чином приймали спільне рішення?
  • Про що свідчить однаковий/різний вибір груп?
  • Яким чином варто зберігати пам’ять про важливі події в історії народу та держави?

 

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці створюють інформаційні повідомлення про важливі події історії боротьби за відновлення державної незалежності України, усвідомлюють їх історичне значення та важливість збереження історичної пам’яті народу.

Використані джерела:
  • Рамка компетентностей для культури демократії, том 2,
  • Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016.
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Аркуші паперу А5 та А3; маркери. Простір, щоб здійснити об'єднання учнів/учениць у групи.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2025 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда