Вправа
ПРО значення подій в історії боротьби за відновлення державності України;
ДЛЯ формування знання та критичного розуміння історії;
ЧЕРЕЗ створення сторінки "Календаря державних свят".
Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.
Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.
Вправа
ПРО значення подій в історії боротьби за відновлення державності України;
ДЛЯ формування знання та критичного розуміння історії;
ЧЕРЕЗ створення сторінки "Календаря державних свят".
Учень/учениця:
Знає
- зміст понять: національно-демократичний рух, суверенітет, Революція на граніті;
- значення прийняття Декларації про державний суверенітет України й Акта проголошення незалежності України;
- Референдум 1 грудня як акт підтримки абсолютною більшістю населення України проголошення державної незалежності.
Уміє:
- висловити аргументовані судження щодо спроби державного перевороту в СРСР у серпні 1991 р., його наслідків в Україні; ролі й місця України в загальносоюзних суспільно-політичних процесах у першій половині 1991 р.;
- пояснити причини Революції на граніті та її значення у відновленні Україною незалежності;
- скласти характеристики історичних діячів періоду боротьби за відновлення державної незалежності України: Леоніда Кравчука, В’ячеслава Чорновола.
Учні/учениці створюють інформаційні повідомлення про важливі події історії боротьби за відновлення державної незалежності України, усвідомлюють їх історичне значення та важливість збереження історичної пам’яті народу.