TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Just a moment! I have a white card!

Учні/учениці висловлюють власну думку про значення спорту в їхньому житті, складаючи речення з використанням раніше вивченої лексики за темою «Спорт». Вправа інтегрована : англійська + фізична культура.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "МЕРЕФ’ЯНСЬКИЙ МЕДИЧНИЙ ЛІЦЕЙ" МЕРЕФ’ЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Інтегрований урок англійської мови та фізичної культури на тему "Sport in our life (Спорт у нашому житті). Правила в різних видах спорту сучасних Олімпійських ігор"
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Сформувати вміння висловлюватися за допомогою вивченої лексики та граматики про те, як спорт допомагає розвитку особистості, порозумінню та взаємоповазі між людьми.
Ключова складова громадянської компетентності: Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Знання самого себе та критична самооцінка
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • розвиває навички комунікативного спілкування шляхом аудіювання, усного та писемного мовлення за темою уроку;
  • поглиблює знання про правила в різних видах спорту сучасних Олімпійських ігор.
Тривалість вправи: 45 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Підготуйте 2 однакових набори папірців із твердженнями за кількістю учнів/учениць у класі (Додаток 1).
  2. Поясніть учням/ученицям, що в програмі Олімпійських ігор є цілий ряд видів спорту, які так і називаються «Олімпійські» (Додаток 2). У спорті існують жовта й червона картки для оголошення попередження і покарання тих спортсменів/-ок, які порушили правила гри. На уроці учні/учениці працюватимуть із білою карткою, яка, навпаки, символізує взаємоповагу, порозуміння, розвиток особистості не тільки в спорті, а взагалі у світі.
  3. Пустіть по колу капелюх з одним набором папірців-тверджень, щоб кожен/-а міг/могла обрати собі 1 папірець.
  4. Дайте учням/ученицям 5 хвилин, щоб підготувати 30-секундне власне висловлення на запропоновану тему (проблему, питання), використовуючи підручник та додаткові джерела.
  5. Зверніть увагу дітей на те, що кожен папірець містить слова «What does your white card say about this?» («Що про це говорить твоя біла картка?»). Це означає, що необхідно висловити власну думку. Тому радимо використовувати таблицю «Linking words. To state personal opinion» (З’єднувальні слова. Особиста думка) (Додаток 4). До речі, білий аркуш можна використовувати для запису речень чи ключових слів виступу. Кожен папірець закінчується словами: «If you have a white card, tell us about it» («Якщо в тебе є біла картка, скажи нам про це»).
  6. Зверніть увагу учнів/учениць на назву вправи, записану на плакаті, «Just a moment! I have a white card!» (Додаток 5). І попросіть так починати свої виступи.
  7. Через 5 хвилин покладіть другий набір папірців-тверджень у капелюх, обирайте їх у випадковому порядку та зачитуйте вголос.
  8. Поясніть, що учні/учениці, які готували висловлення на прочитану тему (проблему, питання), мають підняти білий аркуш А-4 і сказати: «Just a moment! I have a white card!», показуючи готовність.
  9. Коли всі учні/учениці висловилися, запропонуйте на аркушах А-4 яскравим фломастером написати речення «Sport is …», вставивши на місці крапок слово/слова, що означає/означають значення спорту у житті учня/учениці.
  10. Проведіть дебрифінг (дозвольте, якщо дитина хоче, відповісти українською мовою):
  • Яке завдання під час вправи було для вас найлегшим? / Which task was the easiest for you?
  • Яке завдання під час вправи було для вас найскладнішим? / Which task was the most difficult for you?
  • Які джерела ви використали протягом 5 хвилин, щоб підготуватися до виступу? / Which sources have you used to prepare speech?
  • Назвіть основні принципи Олімпійських видів спорту. / What are the basic principles of Olympic sports? (Основні принципи Олімпійських видів спорту: недискримінація, порозуміння, дружба, солідарність та чесна гра – відображені в Олімпійській хартії (Додаток 3).
  • Які обмеження, на вашу думку, має повага?   
  • Порадьте, у яких життєвих ситуаціях варто застосувати правила спортивної гри?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці критично осмислюють свої можливості у спілкуванні англійською мовою, власні погляди на заняття спортом і переконання щодо необхідносіт поважаьти думку інших людей.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас», стор. 303-306. Режим доступу: https://www.coe.int/uk/web/compass/just-a-minute

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Фломастери, аркуші білого паперу А-4, 2 однакові набори тверджень, капелюх, секундомір, проєктор для показу додатка 3. Додаток 1 «Твердження». Додаток 2 «Список назв Олімпійських видів спорту». Додаток 3. Ілюстрація та цитата з Олімпійської хартії. Додаток 4. «Плакат «Linking words. To state personal opinion» (З’єднувальні слова. Особиста думка)». Додаток 5. Плакат «Just a moment! I have a white card!»
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда