Вправа сприяє усвідомленню, що історія країни – це історія людей.
Учні/учениці, знайомлячись із творами мистецтва на історичну тематику, виявляють емоційно-ціннісне ставлення до історії.
Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.
Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.
Вправа сприяє усвідомленню, що історія країни – це історія людей.
Учні/учениці, знайомлячись із творами мистецтва на історичну тематику, виявляють емоційно-ціннісне ставлення до історії.
Учень/учениця:
Поясніть, що учні/учениці, працюючи в групах, мають ознайомитися з творами мистецтва, що зображують певні епізоди історії України, і спробувати зрозуміти, що саме зображено, відповісти на питання, а те, що не зрозуміло, допоможуть з’ясувати учасники/учасниці інших груп. Поясніть, що колективно будуть знайдені відповіді на всі питання.
- Чи сподобалася вам вправа? Чому?
- Які були розбіжності у учасників/учасниць щодо відповідей на запитання?
- Як ви доходили згоди у відповідях на запитання?
- На які питання відповідати було легко? На які складно?
- Які питання виникли у вас щодо мистецького твору?
- Чи допомогли вам учасники/учасниці інших команд краще зрозуміти мистецький твір, який ви отримали?
- Що об’єднує всі мистецькі твори, з якими ви познайомилися?
- Що відрізняє всі мистецькі твори, з якими ви познайомилися?
- Чи дізналися ви щось нове про історію України під час вправи?
- Який твір мистецтва викликає у вас найсильніші емоції? Чому?
- Чи можна через мистецтво знайомитися з історією?
- У чому особливість знайомства з історією через мистецькі твори?
- Де в нашому місті можна познайомитися з творами мистецтва?
Учні/учениці усвідомлюють, що історія країни складається з історії людей. У результаті вправи учні/учениці розуміють, що історичний поступ нашої країни складається з героїчних і трагічних сторінок, і люди, що жили в різні часи, поділяли долю своєї держави. Мистецькі твори сприяють більш емоційному сприйняттю історичних подій і долі наших предків, зацікавлюють учнів/учениць.
Життя з протиріччями: Навчання суперечливих питань шляхом освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ). Навчальний курс для вчителів (вправа «Світове кафе», с.57–59).