TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Індивідуальний герб для головного героя

Дана вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина є особлива й неповторна, має власну індивідуальність, переконання та світогляд. Учні та учениці, базуючись на фактах, досвіді, цінностях, фантазіїї, створюють свій особистий герб, що висвітлює їх внутрішній світ.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: П'ядицький ліцей імені Степана Мельничука
Предмет: Українська література
Тема уроку/години спілкування: Образ чутливого до краси Михайлика за повістю Михайла Стельмаха «Гуси-лебеді летять»
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Усвідомити призначення на землі кожної людини; зрозуміти зв'язок головного героя із навколишнім середовищем та проаналізувати його душевний стан. Сприяти підвищенню самооцінки; визнанню та підтримці власних позитивних рис особистості.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
Додаткова/і складова/і компетентності: Відповідальність, Впевненість у собі, Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • характеризує головного героя;
  • розуміє зв'язок головного героя із навколишнім середовищем;
  • усвідомлює роль та місце головного героя  у творі.
Тривалість вправи: 45 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1.    Прикріпіть на дошку постер із макетом герба, розділеного на чотири секції, у центрі якого портрет героя (фото маленького Михайлика).

2.    Прикріпіть стікер "Зовнішність Михайлика" у лівій частині герба, потім прочитайте уривок із тексту та запропонуйте учням і ученицям проаналізувати його та створити пояснення (1-2 слова), яке вчитель прикріплює до стікера.

3.   Рухаючись по колу за годинниковою стрілкою, прикріпіть решту стікерів ("Риси характеру", "Вчинки", "Мрії хлопця") та організуйте їх обговорення з дітьми.

4.   Підсумуйте прочитане та сказане учнями й ученицями, прикріпивши на дошку дитячу світлину письменника.

5.    Роздайте такі ж шаблони герба кожному учневі/учениці, які вони мають приклеїти у своїх зошитах. У центрі вони мають вписати своє ім’я.

6.  Попросіть дітей зробити свій індивідуальний герб за аналогією із гербом Михайлика.

7.  Організуйте презентацію герба кожною дитиною. Можна зробити це у малих групах з 5-6 осіб.

8.   Проведіть дебрифінг. Питання для обговорення:

-  Які почуття викликала у вас ця вправа?

-  Які емоції ви відчували, коли створювали свій індивідуальний герб?

-  Яке значення мають родинні цінності для формування особистості?

- Чи хотіли б ви мати такого друга як Михайлик?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учитель/-ка може зробити висновок, що у головного героя є свій неповторний герб. Усі ми починаємо творити його із раннього дитинства аж до останніх років життя, адже кожна людина є унікальною особистістю.

Використані джерела:

Громадянська відповідальність: 80 вправ для формування громадянської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільних предметів. 5-9 клас. Посібник для вічителя / Рафальська М. та ін. - Х. : Вид група "Основа", 2017. - С. 34-35

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Великий постер у вигляді герба, маленькі герби (для кожної дитини), уривки із тексту, фломастери, стікери, назви речей, світлини юного та дорослого письменника
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда