TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

If / Якщо

Вправа тренує вживання умовних речень (Conditional I). Учні/учениці висловлюють своє ставлення до глобальних проблем людства, розмірковують про вплив людської діяльності на стан екології.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад «Загальноосвітній навчально-виховний комплекс І-ІІІ ступенів „школа - дитячий садок” №6 Козятинської міської ради Вінницької області»
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Nature and Environment (Природа та довкілля)
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Тренувати вживання речень умовного типу в мовленні, висловлювати припущення стосовно наслідків забруднення навколишнього середовища.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання та критичне розуміння світу
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • висловлює свої переконання, думки, згоду або незгоду;
  • наводить приклади, використовуючи попередньо набуті знання та власний життєвий досвід.
Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Надайте можливість кожному/-ій учневі/учениці прокоментувати одну із запропонованих екологічних проблем. Для цього запропонуйте дітям обрати одну із запропонованих карток, на якій описана екологічна проблема сучасності.
  2. Поясніть завдання -  сформувати речення умовного типу, у якому він/вона запропонує спосіб вирішення даної проблеми. Наприклад: “deforestation” – “Іf people reuse and recycle paper, they will not cut so many trees” («вирубка лісів» - «Якщо люди будуть повторно використовувати та переробляти папір, вони не будуть вирубувати так багато дерев»). / Choose a card and comment on the environmental problem using the Conditional I in your sentence. For example: “deforestation” –  If people reuse and recycle paper, they will not cut so many trees.
  3. Проведіть дебрифінг. Запитання для обговорення/ Questions for the discussion:
  • Що є основною причиною виникнення глобальних проблем людства? / What is the main cause of global problems of mankind?
  • Яка глобальна проблема, на твою думку, є найсуттєвішою та чому? What global problem is the biggest issue in your opinion and why?
  • Які кроки особисто ти можеш робити, щоб допомогти захистити довкілля? / What little things can you do to help to protect the environment?
  • Які глобальні проблеми притаманні нашій державі? / What global problems can be revealed in our country?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці мають висловлюють свою думку стосовно екологічної ситуації у світі, коментуючи окремі екологічні проблеми; усвідомлюють особисту відповідальність за збереження чистоти та захист довкілля.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

КОМПАС: Посібник з освіти з прав людини за участю молоді

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Картки із зображенням та описом екологічних проблем сучасності.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда