TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Гра з раціональними числами

Вправа допомагає згуртувати клас, узагальнити знання з теми: “Раціональні числа та дії з ними”. Об'єднавшись у групи, учні/учениці виконують завдання та міркують про те, що робить групу людей командою. Рекомендується проводити вправу на вулиці. 

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №45 Маріупольської міської ради Донецької області"
Предмет: Математика
Тема уроку/години спілкування: Раціональні числа та дії з ними
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Відпрацювати знання і вміння з теми: “Раціональні числа та дії з ними”, розвивати співпрацю в команді.
Ключова складова громадянської компетентності: Уміння співпрацювати
Додаткова/і складова/і компетентності: Емпатія, Гнучкість та вміння адаптуватися
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- розуміє визначення раціональні числа;

- уміє знаходити додатні та від’ємні числа;

- розвиває ініціативність, комунікативні навички, уміння працювати в групах.

Тривалість вправи: 25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Вправу пропонується проводити на вулиці за 25 хвилин до закінчення уроку. Завчасно намалюйте координатну пряму з позначками (Додаток 1. Малюнок на асфальті).

  1. Об'єднайте учнів/учениць у дві команди за допомогою “розподільного ковпака”. Поясніть, що кожна дитина має підійти до ковпака і витягнути з нього картку з прикладом на додавання та віднімання раціональних чисел (Додаток 2. Картки для об'єднання у команди.). Якщо у відповіді буде від’ємне число - учень/учениця йде до команди 1, якщо додатне число - до команди 2. Дайте дітям одну хвилину, щоб вони обрали назву команди.
  2. Коли команди сформувались, роздайте запитання з теми “Раціональні числа та дії з ними” кожній команді (Додаток 3. Питання до команд).
  3. Роздайте кожній команді набір карток (Додаток 4. Картки приклад та буква слова). Примітка: треба завчасно роздрукувати, розрізати картки з буквами та прикладами, щоб роздати їх кожній команді. Розв’язавши приклади, діти отримають числа. Кожне число співвідноситься з певною буквою. Коли учні/учениці займуть свої місця на координатній прямій згідно з відповідями прикладів, вони отримають словосполучення: у першій команді “Команда додатних”, другій команді - "Команда від’ємних”.
  4. Проведіть дебрифінг. Запитання для обговорення:
  • Що ви відчували, коли брали участь у вправі?
  • Які емоції викликала у вас ця вправа?
  • Чи було легко? Чому так? Чому ні?
  • З якими складнощами ви зіткнулися під час вправи?
  • Як обрали назву та чому саме таку?
  • Що робить групу людей командою?
  • Що вам допомагало?
  • Що вам заважало швидко виконати завдання?
  • Яку пораду своїй команді ви б могли дати для подальшої ефективної роботи?

       5. Після обговорення запропонуйте учням/ученицям скласти список порад “Як ефективно працювати в команді”.     

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці удосконалюють комунікативні навички, уміння співпрацювати. Діти співпрацюють у процесі повторення матеріалу з теми “Раціональні числа та дії з ними”, допомагають і підтримують одне одного. Кожен/кожна учень/учениця відчувають себе частиною команди.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Підручник з математики 6 клас, автор А.Г.Мерзляк; В.Б. Полонський; М.С. Якір. 2014 рік.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Крейда, кольоровий папір.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда