TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Герої-чотирикутники

Учасники/учасниці, обмінявшись своїми  знаннями, почуттями стосовно своїх героїв-чотирикутників, краще розуміють їх схожість та відмінності, роль в житті людини. Вправа залучає кожного/-у учня/ученицю до активної діяльності.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад Верхньоторецький навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа I-IIІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Очеретинської селищної військово–цивільної адміністрації Покровського району Донецької області
Предмет: Математика
Тема уроку/години спілкування: Чотирикутники
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Узагальнити знання з теми "Чотирикутники", усвідомити відмінності та схожість властивостей чотирикутників; підвищити цікавість учнів/учениць до геометрії; подумати про те, яку роль відіграють чотирикутники в житті людини.
Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття
Додаткова/і складова/і компетентності: Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • систематизує й узагальнює знання про чотирикутники, їх означення і властивості;
  • може обґрунтувати належність чотирикутника  до певного виду;
  • самостійно аналізує ситуацію, робить логічні висновки, проводить аналогію;
  • знаходить зв’язок між видами чотирикутників;
  • рзуміє важливість геометрії у повсякденному житті.
Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Розташуйте на столі або дошці квадрати, прямокутники, ромби, паралелограми, трапеції, їх кількість має співпадати з кількістю учнів/учениць у класі. Запропонуйте дітям  згадати види чотирикутників, та обрати той, що здається учню/учениці найцікавішим. Попросіть дітей об'єднатися в групи за обраними фігурами.
  2.  Дайте завдання кожній групі приготувати розповідь про обраний чотирикутник: означення, властивості,, використання чотирикутника в житті, використання властивостей чотирикутника  на практиц  тощо. Попросіть дітей намалювати чотирикутник та його елементи на аркуші.
  3. Через 5 хвилин попросіть учасників/учасниць кожної групи  розповісти про свій вибір та пояснити, чому вони вибрали саме цей чотирикутник.
  4. Попросіть кожну групу заповнити на фліпчарті таблицю порівнянь (Додаток 1). Кожен/-а учень/учениця має заповнити хоча б одну будь-яку клітинку. 
  5. Провеідть дебрифінг та оцінювання. Запитання для обговорення:
  • У  яких чотирикутників зустрічаються спільні  властивості? Які?
  • Що було простіше: згадати чи повідомити інформацію про предмет?
  • Чи були якісь несподіванки -  властивості, застосування чотирикутника, про які ви не знали?
  • Як ви вважаєте, ваш чотирикутник є універсальним? Аргументуйте думку.
  • Як ви почувалися під час роботи в групі?
  • Як приймали спільне рішення у групі? 
  • Що допомагало  у роботі групи?
  • Які властивості легше шукати - спільні чи різні? Чому? А якщо мова йде про людину?
  • Як спільне та відмінне між нами пов’язано з особистим життям та з розвитком суспільства?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють, що, обмінюючись думками, ідеями, досвідом, знаннями, люди нічого не втрачають. Проте набувають нових знань та взаємозбагачуються.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016 (вправа "Особисті герої", ст. 153-154).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Матеріали: папір А4 (5 аркушів), ручки або фломастери; фліпчарт або дошка, аркуш для фліпчарту з таблицею, вирізані з паперу чотирикутники (ромб, квадрат, прямокутник, паралелограм, трапеція). Кількість фігур відповідає кількості учнів/учениць у класі.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда