TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Герої-чотирикутники

Учасники/учасниці, обмінявшись своїми  знаннями, почуттями стосовно своїх героїв-чотирикутників, краще розуміють їх схожість та відмінності, роль в житті людини. Вправа залучає кожного/-у учня/ученицю до активної діяльності.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад Верхньоторецький навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа I-IIІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Очеретинської селищної військово–цивільної адміністрації Покровського району Донецької області
Предмет: Математика
Тема уроку/години спілкування: Чотирикутники
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Узагальнити знання з теми "Чотирикутники", усвідомити відмінності та схожість властивостей чотирикутників; підвищити цікавість учнів/учениць до геометрії; подумати про те, яку роль відіграють чотирикутники в житті людини.
Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття
Додаткова/і складова/і компетентності: Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • систематизує й узагальнює знання про чотирикутники, їх означення і властивості;
  • може обґрунтувати належність чотирикутника  до певного виду;
  • самостійно аналізує ситуацію, робить логічні висновки, проводить аналогію;
  • знаходить зв’язок між видами чотирикутників;
  • рзуміє важливість геометрії у повсякденному житті.
Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Розташуйте на столі або дошці квадрати, прямокутники, ромби, паралелограми, трапеції, їх кількість має співпадати з кількістю учнів/учениць у класі. Запропонуйте дітям  згадати види чотирикутників, та обрати той, що здається учню/учениці найцікавішим. Попросіть дітей об'єднатися в групи за обраними фігурами.
  2.  Дайте завдання кожній групі приготувати розповідь про обраний чотирикутник: означення, властивості,, використання чотирикутника в житті, використання властивостей чотирикутника  на практиц  тощо. Попросіть дітей намалювати чотирикутник та його елементи на аркуші.
  3. Через 5 хвилин попросіть учасників/учасниць кожної групи  розповісти про свій вибір та пояснити, чому вони вибрали саме цей чотирикутник.
  4. Попросіть кожну групу заповнити на фліпчарті таблицю порівнянь (Додаток 1). Кожен/-а учень/учениця має заповнити хоча б одну будь-яку клітинку. 
  5. Провеідть дебрифінг та оцінювання. Запитання для обговорення:
  • У  яких чотирикутників зустрічаються спільні  властивості? Які?
  • Що було простіше: згадати чи повідомити інформацію про предмет?
  • Чи були якісь несподіванки -  властивості, застосування чотирикутника, про які ви не знали?
  • Як ви вважаєте, ваш чотирикутник є універсальним? Аргументуйте думку.
  • Як ви почувалися під час роботи в групі?
  • Як приймали спільне рішення у групі? 
  • Що допомагало  у роботі групи?
  • Які властивості легше шукати - спільні чи різні? Чому? А якщо мова йде про людину?
  • Як спільне та відмінне між нами пов’язано з особистим життям та з розвитком суспільства?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють, що, обмінюючись думками, ідеями, досвідом, знаннями, люди нічого не втрачають. Проте набувають нових знань та взаємозбагачуються.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016 (вправа "Особисті герої", ст. 153-154).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Матеріали: папір А4 (5 аркушів), ручки або фломастери; фліпчарт або дошка, аркуш для фліпчарту з таблицею, вирізані з паперу чотирикутники (ромб, квадрат, прямокутник, паралелограм, трапеція). Кількість фігур відповідає кількості учнів/учениць у класі.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда