TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Фінансовий успіх. Обери свій відсоток!

Вправа ілюструє життєву ситуацію та сприяє розвитку критичного мислення, здатності до створення математичної моделі та її аналізу,  готовності відповідально прийняти рішення. Під час виконання вправи  учні вдосконалюють уміння співпрацювати в команді, використовувати докази для підтвердження власної думки, можуть дійти висновків, спираючись на аналіз аргументів.

Так: Апробована в рамках Програми
Застосування вправи: На уроці, Поза уроком, Поза школою
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: КЗЗСО “Гіркополонківський ліцей Боратинської сільської ради”
Освітня галузь: Математична
Предмет: Математика
Тема уроку/години спілкування: Відсотки. Знаходження відсотків від числа
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Удосконалити вміння розв'язувати задачі на відсотки, формувати навички створення математичної моделі життєвої ситуації та її аналізу
Ключова складова громадянської компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:
  • приймає рішення щодо вибору раціонального способу розв’язання проблемної ситуації [6 МАО 3.2.2-1];
  • розв’язує сюжетні задачі з реальними даними у сфері фінансових операцій, пов'язаних з розрахунками власних прибутків, що передбачають знаходження відсотків від числа;
  • у співпраці з іншими особами планує та реалізовує дії, спрямовані на розв’язання проблемної ситуації;
  • використовує докази для підтвердження власної думки та може дійти висновків, спираючись на аналіз аргументів.
Критерії успіху для учнів / учениць: я обчислюю відсоток від числа найзручнішим для мене способом; я слухаю результати обчислень та міркування своїх однокласників і однокласниць; я можу порівняти числові значення прибутку в 5 різних банках України; я обираю раціональний розв’язання проблемної ситуації; я пояснюю свій вибір, аргументуючи його.
Тривалість вправи: 25 хв
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об’єднайте дітей у 5 груп по 5 осіб, використовуючи матеріал Додатку 1 та занумеруйте місце кожного учасника  (2 хв). 
  2. Поросіть обрати в кожній групі ведучого, спостерігача (тайм-кіпера) і того, хто ставить запитання, щоб переконатися, що всі учасники розуміють зміст матеріалу (1 хв).
  3. Коротко розкажіть дітям про заощадження, умови їх зберігання та примноження і запропонуйте проблемну ситуацію з елементом симуляції (наприклад: до Вас звернувся замовник, що хоче покласти кошти в банк та просить провести фінансову аналітику в кількох банках). Використовуйте  матеріали Додатків 2 та 3 (5 хв).
  4. Поясніть завдання: проаналізувати рекламний проспект банку (Додаток 4), порахувати величину отриманого прибутку за рік (визначити  переваги та недоліки депозиту) (8 хв).
  5. Об’єднайте дітей у нові 5 груп 5 осіб, використовуючи номер місця кожного учасника  (2 хв). 
  6. Попросіть учнів за визначений час якісно здійснити обмін інформацією, відповісти на уточнювальні запитання (5 хв).
  7. Запропонуйте кожному учню записати на аркушах результат свого вибору, не коментуючи (1 хв), а потім озвучити для “замовника”, у ролі якого може бути один з учнів.
  8. Обговоріть процес виконання вправи, використовуючи наступні запитання (Додаток 5) (3 хв).
  • ЯКІ ЕМОЦІЇ У ТЕБЕ  ВИКЛИКАЛИ РОЛІ У ДОМАШНІЙ ТА ЕКСПЕРТНІЙ ГРУПАХ?
  • ЯКІ ЛЮДСЬКІ ЯКОСТІ ДОПОМОГЛИ, НА ТВОЮ ДУМКУ, ВІДСТОЯТИ СВОЮ ПОЗИЦІЮ?
  • ЩО У ЦІЙ ТЕМІ БУЛО ДЛЯ ТЕБЕ ВАЖЛИВИМ ВІДКРИТТЯМ?
  • ЩО ЩЕ ХОЧЕШ ДІЗНАТИСЯ З ЦІЄЇ ТЕМИ?
  • ЯК ПЛАНУЄШ ДОЛАТИ ПОДІБНІ ПРОБЛЕМИ ВИБОРУ В РЕАЛЬНОМУ ЖИТТІ?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні створюють математичну модель до конкретної ситуації та аналізують її, демонструють готовність відповідально прийняти рішення.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

РАМКА КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ДЛЯ КУЛЬТУРИ ДЕМОКРАТІЇ

“Прості способи заощадження для дітей”

(https://www.youtube.com/watch?v=IESRrKXpMAw)

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці мають бути розміщені острівцями для 5 груп або стояти навколо 5 столів. Матеріали: паперові логотипи різних банків, рекламні проспекти банків України, папір А4 (2 аркуші на групу), маркери, “рефлексійний кубик.”
Опис вправи для проведення в онлайн форматі:

Для об’єднання у групи можна використати можливості Zoom (робота в сесійних залах). Завдання та Додатки можуть бути розміщені в спільній теці, відкритій для перегляду. Вибір оптимального варіанту розв’язання ситуації може бути на спільному Jamboard  або ж шляхом голосування в Mentimeter.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда