TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Фарбовані стільці

Вправа формує вміння адаптуватися до нових умов, висловлювати свою точку зору та стримувати емоції в  ситуації неоднозначності 

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №27, м.Суми, Сумської області
Предмет: Українська література
Тема уроку/години спілкування: І.Франко. Казка «Фарбований лис». Образ Лиса, риси його характеру.
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Навчити учнів та учениць змінювати свою точку зору залежно від нових обставин, сформувати навичку ефективного спілкування та контролю емоцій у суперечливих ситуаціях.
Ключова складова громадянської компетентності: Гнучкість та вміння адаптуватися
Додаткова/і складова/і компетентності: Прийняття невизначеності та неоднозначності, Вміння слухати та спостерігати, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • переказує фрагменти казки;
  • аналізує поведінку Лиса;
  • дає власну оцінку вчинкам і поведінці персонажів;
  • прогнозує можливі наслідки діяльності;
  • толерантно відстоює власну позицію в дискусії.
Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Поставте в кімнаті по два стільці один навпроти одного, по одному для кожного учасника/-ці.
  2. Наклейте на ніжці одного зі стільців синю стрічку, на протилежному стільці – зелену.
  3. Повідомте учасників/-ць, що зараз вони почують музичний трек. Коли починається відтворення музики, вони повинні почати ходити кімнатою або танцювати, якщо матимуть таке бажання.
  4. Поясніть: коли учитель/-ка зупиняє музику, учні та учениці повинні швидко сісти на найближчий стілець – таким чином кожен/-а опиняється в парі з іншою людиною. Після цього учитель/-ка зачитає одне суперечливе твердження (або з додатку 1, або самостійно вигадане).
  5. Поясніть, що у кожній парі особа, яка сіла на синій стілець, має 30 секунд на те, щоб розповісти партнеру/-ці про погляди на це питання з точки зору Лиса. Протягом цього часу партнер/-ка повинен/-на сидіти мовчки і жодним чином не показувати, погоджується він/вона з цим чи ні. Далі приходить черга партнера/-ки, який сидить на зеленому стільці. Він/вона протягом 30 секунд висловлює погляди стосовно твердження з точки зору мешканців лісу (другорядних персонажів).
  6. Увімкніть музику і повторіть це завдання стільки разів, скільки у вас є тверджень або часу.
  7. Для обговорення поставте стільці колом. Запитання для дебрифінгу (обговорення):
  • Що ви відчуваєте після участі у вправі?
  • Які емоції виникали, коли вам необхідно було аргументувати підхід, який ви не поділяли?
  • Чи важко було стримувати емоції, слухаючи відповідь опонента?
  • З якими складнощами ви зіткнулися під час вправи?
  • Як ви реагували раніше, коли стикалися з подібними ситуаціями в реальному житті?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці висловлюють свою точку зору залежно від нових обставин та мети спілкування, мають сформовану навичку ефективного спілкування у суперечливих ситуаціях.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Навчання суперечливих питань шляхом освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ). – С. 36-37.

Рамка компетентностей для культури демократії. Том 2

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Стільці за кількістю учасників/-ць, аркуші зеленого та синього паперу за кількістю стільців, перелік суперечливих тверджень, пристрій для відтворення музики, наприклад, CD-плеєр, телефон, ноутбук і колонки.
Коментарі:

Якщо учнів та учениць непарна кількість, то один/-а із них методом жеребкування стає помічником/-цею учителя/-ьки і слідкує за дотриманням правил гри учнями та ученицями.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда