TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Фарбовані стільці

Вправа формує вміння адаптуватися до нових умов, висловлювати свою точку зору та стримувати емоції в  ситуації неоднозначності 

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №27, м.Суми, Сумської області
Предмет: Українська література
Тема уроку/години спілкування: І.Франко. Казка «Фарбований лис». Образ Лиса, риси його характеру.
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Навчити учнів та учениць змінювати свою точку зору залежно від нових обставин, сформувати навичку ефективного спілкування та контролю емоцій у суперечливих ситуаціях.
Ключова складова громадянської компетентності: Гнучкість та вміння адаптуватися
Додаткова/і складова/і компетентності: Прийняття невизначеності та неоднозначності, Вміння слухати та спостерігати, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • переказує фрагменти казки;
  • аналізує поведінку Лиса;
  • дає власну оцінку вчинкам і поведінці персонажів;
  • прогнозує можливі наслідки діяльності;
  • толерантно відстоює власну позицію в дискусії.
Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Поставте в кімнаті по два стільці один навпроти одного, по одному для кожного учасника/-ці.
  2. Наклейте на ніжці одного зі стільців синю стрічку, на протилежному стільці – зелену.
  3. Повідомте учасників/-ць, що зараз вони почують музичний трек. Коли починається відтворення музики, вони повинні почати ходити кімнатою або танцювати, якщо матимуть таке бажання.
  4. Поясніть: коли учитель/-ка зупиняє музику, учні та учениці повинні швидко сісти на найближчий стілець – таким чином кожен/-а опиняється в парі з іншою людиною. Після цього учитель/-ка зачитає одне суперечливе твердження (або з додатку 1, або самостійно вигадане).
  5. Поясніть, що у кожній парі особа, яка сіла на синій стілець, має 30 секунд на те, щоб розповісти партнеру/-ці про погляди на це питання з точки зору Лиса. Протягом цього часу партнер/-ка повинен/-на сидіти мовчки і жодним чином не показувати, погоджується він/вона з цим чи ні. Далі приходить черга партнера/-ки, який сидить на зеленому стільці. Він/вона протягом 30 секунд висловлює погляди стосовно твердження з точки зору мешканців лісу (другорядних персонажів).
  6. Увімкніть музику і повторіть це завдання стільки разів, скільки у вас є тверджень або часу.
  7. Для обговорення поставте стільці колом. Запитання для дебрифінгу (обговорення):
  • Що ви відчуваєте після участі у вправі?
  • Які емоції виникали, коли вам необхідно було аргументувати підхід, який ви не поділяли?
  • Чи важко було стримувати емоції, слухаючи відповідь опонента?
  • З якими складнощами ви зіткнулися під час вправи?
  • Як ви реагували раніше, коли стикалися з подібними ситуаціями в реальному житті?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці висловлюють свою точку зору залежно від нових обставин та мети спілкування, мають сформовану навичку ефективного спілкування у суперечливих ситуаціях.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Навчання суперечливих питань шляхом освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ). – С. 36-37.

Рамка компетентностей для культури демократії. Том 2

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Стільці за кількістю учасників/-ць, аркуші зеленого та синього паперу за кількістю стільців, перелік суперечливих тверджень, пристрій для відтворення музики, наприклад, CD-плеєр, телефон, ноутбук і колонки.
Коментарі:

Якщо учнів та учениць непарна кількість, то один/-а із них методом жеребкування стає помічником/-цею учителя/-ьки і слідкує за дотриманням правил гри учнями та ученицями.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда