TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Факти зі скриньки

Дана вправа допомагає оцінити практичне значення застосування законів і закономірностей у природі та техніці та наслідки для суспільства.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Ніжинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №17 Ніжинської міської ради Чернігівської області
Предмет: Фізика
Тема уроку/години спілкування: Сполучені посудини. Манометри
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Поглибити розуміння відповідальності та участі, аналізуючи переваги та недоліки роботи шлюзів.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання та критичне розуміння світу
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість, Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- оцінює практичне значення застосування законів і закономірностей у природі та техніці (за програмою);

- знає про суспільні проблеми, пов’язані із використанням шлюзів.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об’єднайте учнів та учениць у групи по 4-5 осіб.
  2. Роздайте кожній групі набір карток, у яких зазначені переваги та недоліки використання шлюзів (Додаток).
  3. Запропонуйте групам розподілити отримані картки щодо позитивного та негативного впливу використання шлюзів для суспільства та природи.
  4. Попросіть кожну групу обрати спікера/-ку від групи. Спікери/-ки по черзі зачитують по одному твердженню та коментують свою відповідь, наводячи приклади.
  5. Проведіть дебрифінг. Запитання для обговорення:
  • Що ви відчували, коли обговорювали зміст карток?
  • Наскільки порушена проблема є важливою та актуальною у нашій країні/місті/селищі?
  • Якими аргументами ви керувалися у процесі розподілу карток?
  • Які аргументи, висловлені товаришами/-ками, здавалися вам найбільш переконливими?
  • Яким чином проблеми використання шлюзів пов’язані з правами людини? (як відомо, використання шлюзів сприяє підтопленню значних територій, на яких проживає населення. Це змушує велику кількість людей мігрувати або шукати притулку від змін, що відбуватимуться у навколишньому середовищі).
  • Що, на вашу думку, можна зробити, щоб використання шлюзів не призводило до загроз для людини та навколишнього середовища?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці усвідомлюють, що результати людської діяльності можуть як допомогти суспільству та навколишньому середовищу, так і нашкодити. Очевидно, що все, що відбувається в одному місці, має вплив на інше, і що б ми не робили, наші дії мають наслідки, як локальні, так і глобальні, зараз і у майбутньому. Тому наша турбота про навколишнє середовище не може відокремлюватися від турботи про людство і має засновуватися на принципах рівності, права і відповідальності.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Громадянська відповідальність: 80 вправ для формування громадян-Громадянська відповідальність: 80 вправ для формування громадян-ської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільнихпредметів. 5–9 клас. Посібник для вчителя / Рафальська М., Боярчук О., Герасим Н. та ін. – Х. : Вид. група «Основа», 2017. – 136 с. (вправа “Факти в капелюсі” ст. 101-102).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці розміщено острівцями для 6 груп або стоять навколо 6 столів. Матеріали: картки з тезами, скриньки, розділені навпіл аркуші паперу.
Коментарі:

-

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда