Дана вправа допомагає оцінити практичне значення застосування законів і закономірностей у природі та техніці та наслідки для суспільства.
Факти зі скриньки
- Застосування вправи: На уроці
- Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Ніжинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №17 Ніжинської міської ради Чернігівської області
- Предмет: Фізика
- Тема уроку/години спілкування: Сполучені посудини. Манометри
- Клас: 7
- Ключова складова громадянської компетентності: Знання та критичне розуміння світу
- Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість, Аналітичне та критичне мислення
- Очікувані результати:
Учень/учениця:
- оцінює практичне значення застосування законів і закономірностей у природі та техніці (за програмою);
- знає про суспільні проблеми, пов’язані із використанням шлюзів.
- Тривалість вправи: 20 хвилин
- Інструкція для проведення вправи:
- Об’єднайте учнів та учениць у групи по 4-5 осіб.
- Роздайте кожній групі набір карток, у яких зазначені переваги та недоліки використання шлюзів (Додаток).
- Запропонуйте групам розподілити отримані картки щодо позитивного та негативного впливу використання шлюзів для суспільства та природи.
- Попросіть кожну групу обрати спікера/-ку від групи. Спікери/-ки по черзі зачитують по одному твердженню та коментують свою відповідь, наводячи приклади.
- Проведіть дебрифінг. Запитання для обговорення:
- Що ви відчували, коли обговорювали зміст карток?
- Наскільки порушена проблема є важливою та актуальною у нашій країні/місті/селищі?
- Якими аргументами ви керувалися у процесі розподілу карток?
- Які аргументи, висловлені товаришами/-ками, здавалися вам найбільш переконливими?
- Яким чином проблеми використання шлюзів пов’язані з правами людини? (як відомо, використання шлюзів сприяє підтопленню значних територій, на яких проживає населення. Це змушує велику кількість людей мігрувати або шукати притулку від змін, що відбуватимуться у навколишньому середовищі).
- Що, на вашу думку, можна зробити, щоб використання шлюзів не призводило до загроз для людини та навколишнього середовища?
- Підсумок за результатами проведення вправи:
Учні та учениці усвідомлюють, що результати людської діяльності можуть як допомогти суспільству та навколишньому середовищу, так і нашкодити. Очевидно, що все, що відбувається в одному місці, має вплив на інше, і що б ми не робили, наші дії мають наслідки, як локальні, так і глобальні, зараз і у майбутньому. Тому наша турбота про навколишнє середовище не може відокремлюватися від турботи про людство і має засновуватися на принципах рівності, права і відповідальності.
- Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
- Використані джерела:
Громадянська відповідальність: 80 вправ для формування громадян-Громадянська відповідальність: 80 вправ для формування громадян-ської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільнихпредметів. 5–9 клас. Посібник для вчителя / Рафальська М., Боярчук О., Герасим Н. та ін. – Х. : Вид. група «Основа», 2017. – 136 с. (вправа “Факти в капелюсі” ст. 101-102).
- Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці розміщено острівцями для 6 груп або стоять навколо 6 столів. Матеріали: картки з тезами, скриньки, розділені навпіл аркуші паперу.
- Коментарі:
-