TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Енергетичний виклик: пошук альтернативи

Вправа сприятиме підвищенню співпраці, підтримці сталого розвитку, стимулюванню інтересу, дослідженню та пошуку нових інноваційних рішень у галузі альтернативних джерел енергії та їх використання. Під час виконання вправи учні/учениці, обговорюючи в групі, формують комунікативні та дослідницькі  уміння, екологічну свідомість та  критичне мислення. Навички та компетенції, розвинуті через вправу, будуть корисними для подальшого навчання, професійного розвитку та активної громадянської участі в розв'язанні енергетичних проблем сучасного світу.

За допомогою вправи  «Квадрат Декарта» одна і та ж ситуація розглядається  відразу з 4 різних сторін.

Так: Апробована в рамках Програми
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Криворізька гімназія №122 Криворізької міської ради Дніпропетровської області
Освітня галузь: Природнича
Предмет: Фізика
Тема уроку/години спілкування: Альтернативні джерела енергії
Клас: 9
Ключова складова громадянської компетентності: Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

- аналізує і систематизує самостійно опрацьовану інформацію природничого змісту, здобуту з різних джерел [9 ПРО 2.1.1-1];

- може критично осмислювати ризики, пов’язані зі шкодою для довкілля.

Критерії успіху для учнів / учениць: я визначаю переваги та недоліки використання альтернативних джерел енергії, зокрема з точки зору екології, економіки та енергетичної незалежності; я застосовую знання про альтернативні джерела енергії для розуміння та аргументації переваг їх використання в сучасному світі; я міркую про власні дії щодо використання та збереження енергії в їхньому повсякденному житті; я беру до уваги думки інших щодо використання альтернативних джерел енергії, враховуючи економічні, соціальні та екологічні чинники.
Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

І етап

Крок 1. Об'єднайте  учасників/учасниць в групи по 4 особи (за бажанням) -1хв

Крок 2. Роздайте кожній групі папір для фліпчарту, попросіть розділити аркуш на 4 частини та пронумерувати кожну комірку (прикдад в додатку 1)

Крок 3. Повідомте ситуацію, яку потрібно проаналізувати.

Ситуація : “Увесь сучасний світ буде використовувати  альтернативні джерела енергії”

Примітка: ситуацію можна вивести на екран або написати на дошці, або групи записують на своєму аркуші.

ІІ етап 

Крок 1. Запропонуйте групам поміркувати “Що буде, якщо це станеться? (Що я отримаю (можливі плюси), коли увесь світ використовувати  альтернативні джерела енергії) та записати відповіді у комірку №1. 

Крок 2. Запропонуйте групам поміркувати над другим питанням “Що буде, якщо цього НЕ відбудеться?” (Які плюси я отримаю, якщо світ не буде використовувати альтернативні джерела енергії ) та записати відповіді у комірку №2. 

Крок 3. Запропонуйте групам поміркувати над третім питанням “Чого НЕ буде, якщо це станеться? (Які будуть мінуси (наслідки), якщо весь світ використовувати  альтернативні джерела енергії) та записати відповіді у комірку №3.

Крок 3. Запропонуйте групам поміркувати над четвертим питанням “Чого НЕ буде, якщо це НЕ станеться? (Які будуть мінуси (наслідки), якщо весь світ не використовувати  альтернативні джерела енергії) та записати відповіді у комірку №4.

Порада: 

  • з четвертим питанням будьте уважні, тому що мозок захоче проігнорувати подвійне заперечення. І відповіді можуть бути схожі на відповіді першого питання. За потреби наголосіть учасникам/учасницям на цьому.
  • можна запропонувати учасникам вправи використати Internet- ресурс, Chat GPT.
  • комірки з питаннями відкривати по одній , додаток 2

ІІІ етап

Крок 1. Попросіть учасників розмістити напрацьовані аркуші у різних частинах приміщення.

Крок 2. Роздайте кожній групі наліпки одного кольору. Попросіть учасників/учасниць переглянути записи інших груп та приклеїти наліпку на відповідях, які зацікавили групу. 

Крок 3 (індивідуальний). Запропонуйте кожній/кожному учаснику/учасниці сформулювати 2-3 кроки щодо використання та збереження енергії в їхньому повсякденному житті.

Дебрифінг:

  • Які частини вправи легко/складно прописувати? Чому?
  • Що є спільного у ваших відповідях? Що є відмінного?
  • Які виклики чи перешкоди виявили під час обговорення?
  • Що  було  найбільш цікавим/корисним у процесі обговорення?
  • Чи змінилося ваше розуміння питання?
  • Як  можна застосувати отримані знання та ідеї про використання альтернативних джерел енергії в своєму повсякденному житті або в майбутніх рішеннях?
Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Екран/дошка, ММП/крейда, набір магнітів, папір, набір стікерів для поділу на групи, маркери/ручки.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда