TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Електронно-обчислювальні машини та права людини

Учасники/учасниці презентують 4 покоління розвитку електронно-обчислювальних машин (ЕОМ), визначаючи хронологію подій, аналізують право на участь у культурному житті, користування результатами наукового прогресу та захистом інтересів, пов'язаних з власною творчістю Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права 1966 р., та відстежують зміну прав людини з розвитком ЕОМ.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: ПІЩАНСЬКЕ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНЕ ОБ'ЄДНАННЯ «ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ – ДИТЯЧИЙ САДОК»
Предмет: Інформатика
Тема уроку/години спілкування: Архітектура комп’ютера. Історія засобів опрацювання інформаційних об’єктів.
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Поширення знань про розвиток прав людини через історію розвитку комп’ютерів.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Уміння самостійно вчитися
Очікувані результати:

Учні та учениці можуть розказати про історію розвитку обчислювальних засобів і класифікацію сучасних комп'ютерів; практикують навички логічного мислення та креативність, інформаційну культуру.

Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1 крок (підготовчий). Об’єднайте дітей у 4 групи. Попросіть групи презентувати основні відомості та часові проміжки щодо поколінь ЕОМ (презентації мають бути підготовлені у процесі домашнього завдання). Покоління ЕОМ:

Після презентації кожної групи на дошці зазначте покоління, роки. У підсумку створюється наочна хронологія розвитку ЕОМ.

2 крок. Роздайте групам неофіційний стислий виклад Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права 1966 р. та дайте таке завдання:

- знайти статтю, пов'язану з розвитком ЕОМ (право на участь у культурному житті, користування результатами наукового прогресу та захистом інтересів, пов'язаних з власною творчістю);

- визначити на якому етапі розвитку ЕОМ, на їхню думку, з'являється дана стаття. Чому саме ця стаття? Що вона означає для користувача технікою і винахідників?

3 крок.Організуйте презентацію напрацювань.

4 крок. Позначте на хронологічній шкалі (Додаток) інформацію, що озвучили учні/учениці, ознайомте всіх із хронологією. Відзначте мітками сьогоднішню дату та позначте покоління ЕОМ (роки) на хронологічній шкалі, звернувши увагу дітей на те, що розвиток ЕОМ спричинив виникнення нових прав (наприклад, право на інтелектуальну власність, використання віртуальної реальності, на доступ до інформації).

5 крок. Проведіть обговорення. Запитання для дебрифінгу:

  • Яка частина інформації викликала найбільшу зацікавленість, здивування чи шок? Чому?
  • Чи мав вплив розвиток ЕОМ на розвиток прав людини?
  • Чому виникають нові права?
  • Чому важливо знати про історію прав людини?
  • Що зумовило виникнення 4 покоління прав?
  • Які ще права, на ващу думку, будуть нам потрібні в майбутньому з розвитком інформаційних технологій (роботехніки)?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учитель проводить аналогію чотирьох поколінь електронно-обчислювальних машин з чотирма поколіннями прав людини. Учні та учениці розуміють, що впливає на розвиток прав людини взагалі та на деякі права зокрема, наприклад, "Кожен має право на участь у культурному житті", "Право на користування результатами наукового прогресу".

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас».

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Моток широкої клейкої стрічки, фліпчарт і маркери різних кольорів.
Коментарі:

Додатковим завданням (домашнім, або на уроці, якщо є час) може бути пропозція ознайомитися з еволюцією прав людини самостійно - еволюція прав людини (Компас) Режим доступу: https://www.coe.int/uk/web/compass/the-evolution-of-human-rights  

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда