TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

EcoTree / Екодерево

Вправа сприяє усвідомленню дітьми проблем навколишнього середовища. Використовуючи вивчену лексику з теми “Природа і погода”, учні/учениці вчиться знаходити шляхи подолання проблем і розвивають уміння висловлювати власні міркування.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Новокостянтинівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Братської районної ради Миколаївської області
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Природа і погода
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Практикуючи лексику з вивченої теми, формувати у дітей уміння оцінювати вплив суспільства на природне середовище, виховувати відповідальне ставлення до використання природних ресурсів, вчити знаходити шляхи вирішення екологічних проблем.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання та критичне розуміння світу
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • спілкується іноземною мовою;
  • усвідомлює важливість екологічної грамотності і здорового життя;
  • ставиться до природи як до цілісної системи;
  • стисло аргументує та пояснює власні думки, плани та дії;
  • відпрацьовує лексику з теми у власному мовленні;
  • висловлює  власні думки та прислухається до думки інших.
Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об'єднайте дітей у три групи "Світ", "Україна", "Громада".
  2. Роздайте групам заздалегідь підготовлені стікери у вигляді листочків по 7 на кожну групу. Для групи "Світ"- червоного кольору, для групи "Україна" - помаранчевого та для "Громади" -  жовтого.
  3. Розмістіть на дошці заздалегідь підготовлене роздруковане зображення дерева (роздатковий матеріал).
  4. Повідомте учням/ученицям, що тепер вони повинні в групі обдумати, обговорити та написати на своїх листочках (один листочок - одна проблема) ті екологічні проблеми, які, на їхню думку, існують відповідно до категорії групи (у громаді, Україні, світі).
  5. Запросіть кількох представників/-ць від групи по черзі вийти до дошки, прикріпити листочки на зелене дерево, назвати всі слова-проблеми та навести приклади до однієї з озвучених проблем. Наголосіть, що якщо пропоновані екологічні проблеми будуть співпадати з проблемами інших груп, розміщувати на дереві їх потрібно поряд.
  6. Проведіть дебрифінг:
    - Що ми робили? (What have we done just now?)
    - Які почуття у вас виникали, коли ви обирали проблему? (What feeling do you have when you choosing some eco-problem?)
    - Як вам працювалося у групі? Чи виникали якість протиріччя? (How was your work with your partners?)
    - Що ми бачимо? (What can we see?) Який вигляд тепер має наше дерево? (How our tree is looking now?)
    - Які проблеми є спільними для світу, нашої країни та громади? (What problems are common for world, our country and community?
    - Які проблеми є характерними окремо для кожної категорії? (What problems are specific to each category?)
    - Чому, на вашу, думку ми маємо такі проблеми в світі, Україні, громаді? (Why do you think we have such problems in the world, in Ukraine and in the community?)
    - На вашу думку, що особисто ви могли б зробити для повного “озеленення дерева”? (What can we do to reduce yellow leaves?)
    - З вирішення яких місцевих проблем нашої громади пропонуєте розпочати? (What local problem's can we start solving at first?)
    - Що саме можете для цього зробити? (What can you do for this?)
    - Яка ідея для вирішення проблем нашої громади могла б стати проєктом для вашого класу? (What idea for solving problems of our community could be a project for your form?)
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють важливість проблеми навколишнього середовища, необхідність поміркованого життя заради майбутнього. Діти долучаються до вирішення місцевих екологічних питань та шукають шляхи подолання проблем світових масштабів. 

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Український переклад: Наскрізні компетентності для демократії: 60 вправ для розвитку та оцінювання ставлень, умінь і знань. Видання друге© Європейський центр ім. Верґеланда, травень 2019 (вправа «Веселкове дерево», с. 283-284).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Малюнок дерева, стікери різних кольорів - 7 червоних, 7 помаранчевих, 7 жовтих.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда