TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками. 

Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.


Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Доміно / Domino

Вправа-криголам, що дозволяє дітям, використовуючи лексику теми “Я, моя сім’я та друзі/подруги”, познайомитися, особливо на початку навчального року, знайти спільні риси і водночас переконатися, що кожен/-а з нас неповторний/-а.  

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Полтавська гімназія №17 Полтавської міської ради Полтавської області
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Я, моя сім’я та друзі
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Повторити лексичний матеріал тем "Мої родинні зв'язки", "Зовнішність", "Риси характеру","Мої друзі/подруги та їх уподобання". Допомогти дітям більше дізнатися одне про одного. Подолати почуття ніяковості, коли треба об’єднатися в коло для спільної роботи. Допомогти зрозуміти, що всередині групи є як унікальні, так і схожі учасниці та учасники.
Ключова складова громадянської компетентності: Уміння співпрацювати
Додаткова/і складова/і компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей, Повага
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • використовує лексику з тем "Мої родинні зв'язки", "Зовнішність", "Риси характеру", "Мої друзі/подруги та їх уподобання".
Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Поясніть, що вправа являє собою гру, побудовану за принципом доміно. Попросіть одну дитину з групи почати, подумавши про дві особисті риси, про які вона може розповісти решті групи, наприклад: «Зліва - я дівчина, справа - у мене два брати».
  2. Тоді попросіть когось із групи, хто також має одну з цих рис, узяти праву чи ліву руку першої людини (залежно від того, що їх об’єднує), а тоді назвати якусь власну рису, з вільного боку: «Справа я дівчина, зліва у мене карі очі».
  3. У вправі має брати участь уся група, і в результаті має вийти коло, у якому всі пов’язані між собою.
  4. Якщо названу рису ніхто більше не поділяє, і доміно не складається, домовтеся з гравцями/гравчинями про якусь іншу рису, що дозволить продовжити ланцюг. 
  5. Названі вище риси – це лише приклади, і будь-хто може вибрати чи почати із якої завгодно риси – видимої чи ні. Важливо, щоби учасниці й учасники групи дійсно встановили фізичний контакт, це сприяє командоутворенню. Контакт може бути різноманітним: доторкнутися головами, обійняти плечі, стати ногою до ноги тощо. Ви можете заохотити групу називати видимі ознаки (колір одягу чи волосся), невидимі чи особисті (хобі, улюблена їжа, пісня, яку люблять наспівувати у душі) чи інші, що стосуються теми про національні меншини, релігійні переконання, традиції родини, наприклад «Моя мама українка, а тато грузин», «У нашій родині відзначають Різдво двічі», тощо.
  6. Проведіть обговорення. Питання для дебрифінгу:
  • Чи легко було добирати спільні риси? Що викликало труднощі?
  • Скільки твоїх однокласників/однокласниць мають більш ніж 3 спільних риси з тобою?
  • Що ти відчував/-ла, коли не міг/могла підібрати спільну рису, щоб продовжити коло?
  • Наскільки ця вправа допомогла тобі краще зрозуміти своїх однокласників/однокласниць?
  • Як зміниться твоє ставлення до декого з однокласників/однокласниць після того, як ти виявив/-ла, що у вас багато спільного?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти розвивають мовленнєві навички з вказаних тем спілкування, а також згуртовуються. Учні/учениці усвідомлюють, що всі люди різні, але мають багато спільного. 

Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016 (с. 72-73).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Вправа не вимагає спеціальної підготовки чи додаткових матеріалів, можна лише підготувати список рис, які можна запропонувати, якщо гравці/гравчині не зможуть нічого придумати самі. Необхідний великий простір.
Коментарі:

Вправу можна варіювати для онлайн-навчання, використавши Jamboard чи інший мобільний застосунок, що дозволить записувати спільні риси на екрані.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда