TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками. 

Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.


Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Доміно

Вправа сприяє розумінню того, що всередині групи є як унікальні, так і схожі учасниці та учасники, як і у житті, є люди схожі, а є зовсім різні.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 30 Кіровоградської міської ради Кіровоградської області
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Ти і твої друзі/подруги
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Допомогти зрозуміти, що всередині групи є як унікальні, так і схожі учасниці та учасники. Зосередити увагу учасників/-ць на основних аспектах толерантності. Формувати толерантне ставлення однокласників\-ць у класі, розвивати терпимість до відмінностей між людьми; виховувати почуття поваги одне до одного.
Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • використовує у мовленні лексику з теми, граматичні структури Present Simple, Past Simple, Present Continuous, Present Perfect;
  • розвиває мовну здогадку.
Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Попросіть одну людину з групи почати, подумавши про дві особисті риси, про які він/вона може розповісти решті групи, наприклад: «Зліва я дівчина, справа у мене два брати».
  2.  Тоді попросіть когось із групи, хто також має одну з цих рис, взяти праву чи ліву руку першої людини (залежно від того, що їх об’єднує), а тоді назвати якусь власну рису, з вільного боку: «Справа я дівчина, зліва у мене карі очі».
  3.  У вправі має брати участь уся група, і в результаті має вийти коло, у якому всі пов’язані між собою.
  4. Якщо названу рису ніхто більше не поділяє і доміно не складається, домовтеся з гравцями/гравчинями про якусь іншу рису, що дозволить продовжити ланцюг. Важливо, щоб учасниці й учасники групи дійсно встановили фізичний контакт, це сприяє командоутворенню. Контакт може бути різноманітним: доторкнутися головами, обійняти плечі, стати ногою до ноги тощо. Гравці/гравчмні можуть і стояти, і сидіти. Якщо пропоновані риси повторюються, можете заохотити учасниць і учасників придумати нові.

Фрази для прикладу:

I have blond hair on the left and blue eyes on the right. / У мене біле волосся зліва і сині очі справа.

I have a dog on the left and I have a computer on the right. / У мене є собака зліва і комп’ютер справа.

I have a lot of books on the left i don't like rock on the right. / У мене є багато книг зліва і я не люблю рок справа.

I have a black jacket on the left and i don't have a blue skirt on the right. / У мене є чорна куртка зліва і у мене немає синьої спідниці справа.

I like to drink tea on the left and i don't like meat on the right. / Я люблю пити чай зліва і я не люблю їсти м’ясо справа.

       5. Проведіть обговорення. Запитання для дебрифінгу:

  • Які емоції у вас виникали під час виконання вправи?
  • Що здалося вам складним?
  • Як можна видозмінити вправу, щоб вона стала ще цікавішою (щось додати)?
  • Які висновки ви можете зробити, виконавши вправу?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці розуміють, що таке толерантність, що всі люди різні, хоч і мають спільні риси.

Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016, с. 72.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Список рис, які можна запропонувати, якщо гравці/гравчині не можуть нічого придумати самостійно.
Коментарі:

Урок формування та вдосконалення вмінь і навичок з теми.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда