TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Добросусідство, вміння жити разом

Вправа розвиває  розуміння учнями/ученицями цінності різноманіття.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Опорний заклад Зеленогірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Предмет: Географія
Тема уроку/години спілкування: Національний та етнічний склад України
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Розвивати уміння використовувати опорні знання для розв’язування проблемних ситуацій, самостійно відбирати необхідну інформацію, робити узагальнення та висновки, презентувати свою роботу через пізнання різноманіття народів, які проживають в Україні.
Ключова складова громадянської компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей
Додаткова/і складова/і компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття, Повага, Уміння самостійно вчитися
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- може пояснити національний та етнічний склад населення України, його динаміку протягом ХХ століття;

- може назвати етнографічні групи українців, особливості їх культури та побуту.

Тривалість вправи: 25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Вправа виконується у вигляді подорожі. Учні/учениці отримують завдання на випередження (на попердньому уроці дітей об'єднано в групи, кожній групі дано завдання підготувти інформацію за темами зупинок,підготувати оформлення для представлення). Кожна стіна класної кімнати оформлена відповідними реквізитами.

1. Одна група презентує, інші учні/учениці переміщаються по класу, зупинками:

Зупинка 1 «Статисти».  Доповідають про кількість осіб, які належать до того чи іншого народу, що проживає в Україні.

Зупинка 2 «Картографи». Учні/учениці по черзі підходять до карти і показують просторове проживання народів, етносів по території України.

Зупинка 3 «Народознавці». Учні/учениці доповідають про окремі народи, етноси, їх звички традиції, одяг, побут. Розповіді супроводжуються презентацією.

Зупинка 4 «Добрі сусіди». Група учнів/учениць дає визначення терміну «добросусідство», пояснює відношення даного поняття до даної вправи.

2. Обоворення. Разом учні/учениці аналізують «подорож», роблять висновки щодо важливості та цінності ріноманяття, висловлюють власне ставлення до даної теми. Запитання для обговорення:

  • Як ви почувались під час "подорожі"?
  • Що нового дізнались?
  • Чому важливо знати про народи, які проживають у вашій країні?
  • Що цікаве ви дізнались про інші народи? Що є спільного між ними?
  • Як вам стане у нагоді ця інформація?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці розуміють, що для того, щоб поглибити повагу та культуру «жити разом», слід вести міжкультурний діалог; мають бажання пізнавати людей різних національностей з різними цінностями, звичаями, культурними орієнтаціями.

Використані джерела:

Авторська вправа

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Етнографічна карта; технічні засоби, необхідні для показу презентацій.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда