TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками. 

Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.


Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Добросусідство, вміння жити разом

Вправа розвиває  розуміння учнями/ученицями цінності різноманіття.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Опорний заклад Зеленогірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Предмет: Географія
Тема уроку/години спілкування: Національний та етнічний склад України
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Розвивати уміння використовувати опорні знання для розв’язування проблемних ситуацій, самостійно відбирати необхідну інформацію, робити узагальнення та висновки, презентувати свою роботу через пізнання різноманіття народів, які проживають в Україні.
Ключова складова громадянської компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей
Додаткова/і складова/і компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття, Повага, Уміння самостійно вчитися
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- може пояснити національний та етнічний склад населення України, його динаміку протягом ХХ століття;

- може назвати етнографічні групи українців, особливості їх культури та побуту.

Тривалість вправи: 25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Вправа виконується у вигляді подорожі. Учні/учениці отримують завдання на випередження (на попердньому уроці дітей об'єднано в групи, кожній групі дано завдання підготувти інформацію за темами зупинок,підготувати оформлення для представлення). Кожна стіна класної кімнати оформлена відповідними реквізитами.

1. Одна група презентує, інші учні/учениці переміщаються по класу, зупинками:

Зупинка 1 «Статисти».  Доповідають про кількість осіб, які належать до того чи іншого народу, що проживає в Україні.

Зупинка 2 «Картографи». Учні/учениці по черзі підходять до карти і показують просторове проживання народів, етносів по території України.

Зупинка 3 «Народознавці». Учні/учениці доповідають про окремі народи, етноси, їх звички традиції, одяг, побут. Розповіді супроводжуються презентацією.

Зупинка 4 «Добрі сусіди». Група учнів/учениць дає визначення терміну «добросусідство», пояснює відношення даного поняття до даної вправи.

2. Обоворення. Разом учні/учениці аналізують «подорож», роблять висновки щодо важливості та цінності ріноманяття, висловлюють власне ставлення до даної теми. Запитання для обговорення:

  • Як ви почувались під час "подорожі"?
  • Що нового дізнались?
  • Чому важливо знати про народи, які проживають у вашій країні?
  • Що цікаве ви дізнались про інші народи? Що є спільного між ними?
  • Як вам стане у нагоді ця інформація?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці розуміють, що для того, щоб поглибити повагу та культуру «жити разом», слід вести міжкультурний діалог; мають бажання пізнавати людей різних національностей з різними цінностями, звичаями, культурними орієнтаціями.

Використані джерела:

Авторська вправа

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Етнографічна карта; технічні засоби, необхідні для показу презентацій.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда