Вправа сприяє розвитку вміння дітей складати розповіді, слухати та розуміти інших, розуміти себе.
Для формування логічного мислення, креативного мовлення, художньої уяви.
Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками.
Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.
Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.
Вправа сприяє розвитку вміння дітей складати розповіді, слухати та розуміти інших, розуміти себе.
Для формування логічного мислення, креативного мовлення, художньої уяви.
Учень/учениця:
Запропонуйте дітям стати у коло, скажіть їм про те, що кожна людина здатна на мрію незалежно від віку. Запропонуйте налаштувати свій емоційний стан, тримаючи за руки свого/-ю сусіда/-ку праворуч та ліворуч; заплющити очі, відчути тепло рук (долоньок) один/-на одного/-ї та уявити свою мрію. 2. Ознайомлення з демонстраційним матеріалом (2 хвилини) Попросіть дітей розплющити очі та подивитись на дошку. Поясніть, що перед ними шаблони (на кожну дитину) повітряних куль, на яких вони сьогодні зможуть здійснити уявну подорож до своїх мрій. Попросіть кожного/-у вибрати собі одну повітряну кулю, яка сподобалась. Після чого діти повертаються в коло. 3. Мотиваційне налаштування на роботу (5 хвилин) Запитайте: “Діти, розкажіть чи хотіли б ви взяти з собою когось одного/-у у сьогоднішню уявну подорож? Якщо так, то кого? Якщо ні, чому”? 4. Актуалізація розуміння слова "мрія" (3 хвилини) Запропонуйте звернути увагу на дошку, де є малюнок у вигляді хмарки “Мрія” та назвати асоціації до слова мрія.
Запропонуйте дітям зайняти своє місце за партою, взяти аркуші паперу з малюнками повітряних куль, у центрі кулі наклеїти кружечок білого паперу та намалювати одну свою мрію. Після того, як діти намалювали свою мрію в повітряній кулі, дайте вказівку описати на аркуші паперу свою мрію у вигляді стислого тексту-розповіді. Поясніть дітям, що хвилюватися і боятися помилок не потрібно, що це наша спільна робота. Ми вчимося, а тому можемо допускати помилки. 6. Дружнє коло (6 хвилин) Після закінчення виконання вправи запропонуйте дітям знову стати в коло та показати всім свої малюнки. Попросіть дітей по черзі одним/двома словами сказати про свою мрію, яку вони намалювали. 7. Дебрифінг (5 хвилин)
|
Учні/учениці мають навички зв’язного мовлення та тренують уяву; уміють висловлювати власну думку, усвідомлюють свої емоції, вислуховують інших.
Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016, ст. 75.