TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

"Детективи"

Учні отримують роздаткові матеріали – тексти із фактами життєвого та творчого шляху  видатних митців епохи Ренесансу. Потрібно знайти ті факти, які у сьогоденні є порушенням прав людини.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Загальноосвітній навчально-виховний комлпекс І-ІІІ ступенів "школа-дитячий садок"№6 Козятинської міської ради Вінницької області
Предмет: Мистецтво
Тема уроку/години спілкування: Мистецтво епохи Ренесансу
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Ознайомитися з життєвим і творчим шляхом митців епохи Ренесансу, удосконалити знання учнів про базові права людини, навчити розпізнавати факти порушення прав людини/дитини
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Ознайомити учнів із життєвим та творчим шляхом митців Ренесансу.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Учні об’єднуються в 3 групи. 

Кожна група отримує роздатковий матеріал – один із текстів із фактами життєвого та творчого шляху митця епохи Ренесансу та тексти Загальної декларації про права людини і Конвенції ООН про права дитини.

Учням потрібно “стати детективами” і в тексті знайти факти, які у сьогоденні є порушенням прав людини/дитини. Потрібно проаналізувати, якби цей факт мав місце сьогодні, то яку статтю Загальної декларації про права людини/Конвенції про права дитини було порушено. 

Групи презентують свої напрацювання на загал. 

Обговорення:

  1. Чи стикаємося  ми з порушенням цих вправ сьогодні? Якщо так, наведіть приклади.
  2. Для чого людям потрібні права людини?
  3. Як ви думаєте, чому права дитини виокремлено в окремому документі?
  4. Пофантазуйте, як би склалася доля митців, якби в країнах, де вони мешкали права не порушувалися?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні ознайомились із творчим шляхом митців Ренесансу, зрозуміли важливість прав людини, вдосконалили знання з прав людини.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Авторська вправа

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Тексти Декларації прав людини (на кожну групу), роздатковий матеріал, аркуші А 4, ручки.
Коментарі:

Факти виділено в роздатковому матеріалі жирним шрифтом. Для учнів матеріал  потрібно відформатувати без виділень.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда