TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

"Детективи"

Учні отримують роздаткові матеріали – тексти із фактами життєвого та творчого шляху  видатних митців епохи Ренесансу. Потрібно знайти ті факти, які у сьогоденні є порушенням прав людини.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Загальноосвітній навчально-виховний комлпекс І-ІІІ ступенів "школа-дитячий садок"№6 Козятинської міської ради Вінницької області
Предмет: Мистецтво
Тема уроку/години спілкування: Мистецтво епохи Ренесансу
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Ознайомитися з життєвим і творчим шляхом митців епохи Ренесансу, удосконалити знання учнів про базові права людини, навчити розпізнавати факти порушення прав людини/дитини
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Ознайомити учнів із життєвим та творчим шляхом митців Ренесансу.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Учні об’єднуються в 3 групи. 

Кожна група отримує роздатковий матеріал – один із текстів із фактами життєвого та творчого шляху митця епохи Ренесансу та тексти Загальної декларації про права людини і Конвенції ООН про права дитини.

Учням потрібно “стати детективами” і в тексті знайти факти, які у сьогоденні є порушенням прав людини/дитини. Потрібно проаналізувати, якби цей факт мав місце сьогодні, то яку статтю Загальної декларації про права людини/Конвенції про права дитини було порушено. 

Групи презентують свої напрацювання на загал. 

Обговорення:

  1. Чи стикаємося  ми з порушенням цих вправ сьогодні? Якщо так, наведіть приклади.
  2. Для чого людям потрібні права людини?
  3. Як ви думаєте, чому права дитини виокремлено в окремому документі?
  4. Пофантазуйте, як би склалася доля митців, якби в країнах, де вони мешкали права не порушувалися?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні ознайомились із творчим шляхом митців Ренесансу, зрозуміли важливість прав людини, вдосконалили знання з прав людини.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Авторська вправа

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Тексти Декларації прав людини (на кожну групу), роздатковий матеріал, аркуші А 4, ручки.
Коментарі:

Факти виділено в роздатковому матеріалі жирним шрифтом. Для учнів матеріал  потрібно відформатувати без виділень.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда