TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Демократія і права людини починаються з тебе

Вправа пояснює зв'язок прав людини з демократією зокрема право на участь у державних і вільних виборах, право на участь у культурному житті суспільства, на свободу мирних зборів і асоціацій, на свободу думки та вираження.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний навчальний заклад “Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів”
Предмет: Українська мова
Тема уроку/години спілкування: Особові форми дієслова
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Пояснити зв’язок прав людини з демократією.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання та критичне розуміння світу
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага до людської гідності та прав людини, Визнання цінності демократії, Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- використовує правильно форми дієслів у мовленні;

- правильно вимовляє й пише дієслова, обґрунтовуючи правопис відповідними правилами.

Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Роздайте учням/ученицям перелік тверджень, у якому вони мають відмітити ті, які стосуються їхньої школи.
  2. Попросіть дітей у переліку тверджень визначити дієслова та записати їх, утворюючи 1-шу особову форму дієслова однини теперішнього часу (наприклад: вирішують – вирішую).

Перелік тверджень

  • Люди самі вирішують, які речі є для них важливими.
  • У більшості випадків люди не приймають рішень безпосередньо, а голосують за тих, хто буде представляти їх та їхні інтереси у ході прийняття рішень.
  • Обрані представники/-ці працюють на благо всіх людей, а не діють у власних інтересах. Ось чому їм потрібно пояснювати мотиви своїх дій, і вони, звичайно ж, несуть відповідальність за них.
  • Крім голосування, люди можуть впливати на прийняття рішень і по-іншому. Наприклад, люди можуть вийти на демонстрацію, якщо вони з чимось не погоджуються, або об’єднатися в групи за інтересами.
  • У школі/класі існують певні правила, яких усі дотримуються, щоб жити і працювати разом.
  • Рішення приймаються згідно з думкою більшості громадян/-ок.

       3. Проведіть обговорення за такими питаннями:

  • Які права людини згадано у твердженнях?
  • З якими ситуаціями ми стикаємося в нашій школі/класі?
  • Чому право на участь є важливим у школі/класі?
  • Що відбувається, коли люди не використовують своє право на участь?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти усвідомлюють, що демократичні принципи базуються на повазі прав людини (передбачають: право на участь у державних і вільних виборах, право на участь у культурному житті суспільства, на свободу мирних зборів і асоціацій, на свободу думки та вираження). Участь є одним з основних принципів Конвенції про права дитини. Усі діти мають право бути почутими, висловлювати власну думку, впливати на процес ухвалення рішень, які їх стосуються, обмінюватися думками.

Використані джерела:

Хартія для кожної людини «Демократія і права людини починаються з нас» («Що таке демократичне громадянство», с. 8–9).

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда