TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи розроблені або модифіковані вчителями-практиками. 

Щоб підібрати матеріал, який вас цікавить, користуйтесь фільтрами в лівій частині сторінки або застосовуйте кнопку «Пошук», уводячи ключові слова запиту.


Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Де ви стоїте?

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Красноріченський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів" Красноріченської селищної ради Кремінського району Луганської області
Предмет: Природознавство
Тема уроку/години спілкування: Ґрунт. Догляд за ґрунтом
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Ознайомити учнів/учениць із властивостями ґрунту, його складом та процесом його утворення, видами ґрунту та способами його захисту; показати, що застосування раціональних дій допомагає ухвалювати обґрунтовані екологічні рішення; поглибити розуміння громадянської свідомості та відповідальності людини.
Ключова складова громадянської компетентності: Громадянська свідомість
Додаткова/і складова/і компетентності: Уміння самостійно вчитися, Вміння слухати та спостерігати, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- знає з чого складається ґрунт;

- описує утворення ґрунту та результати власних дослідів;

- пояснює важливість відповідального ставлення до навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів;

- доводить власну точку зору про роль кожної людини у догляді за ґрунтом;

- проводить власні спостереження і досліди та описує їх результати;

- висловлює власну точку зору про значення ґрунту для всього живого та способи його захисту. 

Тривалість вправи: 25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Запропонуйте учням та ученицям вишукуватися вздовж уявної лінії та поясніть, що їм потрібно продемонструвати своє ставлення до висловів великих людей.
  2. Визначте два крайніх положення - розмістіть там таблички з написами «Я згоден/згодна», «Я не згоден/ не згодна».
  3. Поясніть, що ви зачитуватиме вислови великих людей, а учні/-ениці мають обрати відповідну позицію, вказану на табличках, та стати біля обраної таблички.
  4. Попросіть учнів/-ениць, які зайняли протилежні кутки, пояснити, чому вони вибрали такі позиції.
  5. Об’єднайте дітей у групи, дайте завдання дослідити склад ґрунту та описати результати власних дослідів. Наголосіть, що діти мають зробити висновки. 
  6. Поясніть дітям, що вони мають, використовуючи частково-пошуковий метод, попрацювати з підручником та скласти схему «Види ґрунтів». Також поставте таке запитання "Яке значення грунтів для живої природи?"
  7. Запросіть дітей презентувати результати своєї роботи.
Підсумок за результатами проведення вправи:

Підведення до висновку, що ґрунт – багатство нашої планети, він є середовищем існування багатьох організмів, джерелом живлення та живою оболонкою земної кулі, тому кожна людина має громадянську відповідальність за ґрунт.

Використані джерела:

Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас», с. 128-130.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда