TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Cистеми цінностей

Учні та учениці усвідомлюють різноманіття цінностей для кожної людини, вчаться об’єднувати їх у групи за пріоритетністю.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Опорний заклад Зеленогірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Предмет: Математика
Тема уроку/години спілкування: Кругові та стовпчасті діаграми
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Формувати розуміння про існування різних систем цінностей та розмаїття поглядів, вибір цінностей, що ґрунтуються на свободі особистості, думки.
Ключова складова громадянської компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей
Додаткова/і складова/і компетентності: Уміння самостійно вчитися, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- удосконалює знання про стовпчасті та кругові діаграми;

- відпрацьовує навички їх будувати; 

- закріплює вміння аналізувати отриманий матеріал;

- розвиває ініціативність, комунікативні навички, уміння працювати в парах.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1.    Проведіть бесіду з учнями та ученицями про роль цінностей у їхньому житті.

2.    Об’єднайте дітей у пари довільним способом. Кожній парі надайте перелік із 20 цінностей, викладений у довільній послідовності: соціальний успіх, кохання, слухняність, безпека, мир, порядок, людська гідність, добре ставлення до себе, рівність, повага, чесність, родина, солідарність, відповідальність, справедливість, толерантність, свобода, конкуренція, здоров’я, патріотизм.

3.    Попросіть учнів та учениць об'єднати цінності зі списку у три колонки (додаток 1): у першу слід поставити цінності, які діти вважають найважливішими; у другу – менш важливі; і зрештою, у третю – ті, що не можна класифікувати.

4.    Організуйте обговорення в групах, які складаються з 2-3 пар (в залежності від кількості учнів та учениць у класі). Під час обговорення попросіть дітей дати відповіді на такі запитання:

-         Чому ви обрали цю/ці цінність/цінності як найважливішу/-і?

-         Які позиції віднесли до другої групи? Чому?

-         Які цінності віднесли до третьої групи?

5.    Поясніть, що на наступному етапі діти працюватимуть самостійно в робочих зошитах. Дайте завдання:

Крок 1. Виставте цінностям, які ви віднесли до першої групи, ввідповідну кількість балів (максимально – 10 балів – тій цінності, яка є найважливішою у вашому житті).           

Крок 2. Побудуйте в робочих зошитах стовпчасту та кругову діаграму цінностей, відповідно до виставлених балів.

6. Проведіть дебрифінг. Запитання для обговорення:

- Наскільки комфортно було працювати в парах/групах?

- Чи виникали конфліктні ситуації? Які? Чому?

- Якщо виникали, то як ви їх вирішували?

- Чи є цінності, якими ви б доповнили свої діаграми? Якщо так, відобразіть їх у своїх зошитах.

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці усвідомили різноманіття цінностей для кожної людини, навчилися об’єднувати їх у групи за приоритетністю; удосконалили комунікативні навички, вміння співпрацювати.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Громадянська відповідальність: 80 вправ для формування громадян-Громадянська відповідальність: 80 вправ для формування громадян-ської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільнихпредметів. 5–9 клас. Посібник для вчителя / Рафальська М., Боярчук О., Герасим Н. та ін. – Х. : Вид. група «Основа», 2017. – 136 с. - ст. 49.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Зошит, ручка, олiвець, лiнiйка, роздатковий матеріал
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда