TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Чия це проблема?

Вправа передбачає роботу з текстом, ідентифікацію суспільних проблем та пропозиції кроків їх вирішення.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: НПУ імені М. П. Драгоманова
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Руські удільні князівства у складі сусідніх держав. Кримське Ханство (Міста, магдебурзьке право)
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Сформувати уявлення про відповідальність як важливу рису активного члена громадянського суспільства.
Ключова складова громадянської компетентності: Громадянська свідомість
Додаткова/і складова/і компетентності: Відповідальність, Аналітичне та критичне мислення
Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Запропонуйте учням/ученицям ознайомитися з уявним листом до місцевої газети. Він містить скаргу щодо соціальної проблеми, яка турбує жителів/-ьок певної місцевості.

«Як група місцевих мешканців/-ок ми переконані, що багато проблем, які постають перед людьми, виникають саме тому, що мешканці/-ки не готові брати відповідальність за свою власну поведінку. Ми також думаємо про те, що містечко та його околиці надто засмічені. Причина в тому, що люди дуже ліниві, щоб прибирати його, як належить. Це неприпустимо, оскільки принаджує щурів та спричинює виникнення хвороб. Коли люди залишають використані ємкості від фарб та хімікатів, це може спричинити їх проникнення у річки та зараження питної води. Чому люди не хочуть думати про наслідки своїх дій? І чому політики нічого не роблять, щоб вирішити ці проблеми?»

2. Поясніть завдання учням/ученицям:

а) ідентифікувати і конкретизувати проблему;

б) написати загальний список тих людей, хто несе відповідальність за описану проблему. (Це можна зробити за допомогою мозкового штурму - діти називатимуть, а ви фіксуйте перелік на дошці.

3. Попросіть учнів/учениць підійти до дошки і поставити позначку (маркером, крейдою…) напроти того/тієї зі списку, хто, на їхню думку, несе найбільшу відповідальність.

4. Поставте питання, що можна зробити для вирішення цієї проблеми. Шляхом мозкового штурму учні/учениці мають запропонувати кроки, які вони можуть робити для вирішення проблеми сміття (не шукати винних, а думати, що я можу), та обґрунтувати свої пропозиції.

Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти розуміють, що кожен/-а з нас є членом/-кинею громадянського суспільства і несе відповідальність за свої дії, активна громадянська позиція сприяє вирішенню загальнозначущих проблем (у цьому разі активна позиція забезпечує відстоювання права людини на здорове довкілля).

Використані джерела:

Живемо в демократії: плани уроків з питань освіти для демократичного громадянства та освіти прав людини для загальноосвітніх навчальних закладів, с. 149–151, 156.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда