TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Багаж навчання

Ця вправа сприяє розвитку системи цінностей та рівня упевненості в собі шляхом самооцінювання.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №30 Кіровоградської міської ради Кіровоградської області
Предмет: Основи здоров'я
Тема уроку/години спілкування: Самопізнання та формування особистості. Формування самооцінки
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Мотивувати учнів/учениць до самовдосконалення, розвивати навички самооцінки, постановки і досягнення мети.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
Додаткова/і складова/і компетентності: Відповідальність, Впевненість у собі, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • уміє аналізувати свої життєві цінності;
  • визначає життєві навички, необхідні для удосконалення характеру;
  • застосовує прийоми самоконтролю;
  • пояснює залежність формування характеру від різних чинників;
  • пояснює значення моральних цінностей у формуванні характеру;
  • наводить приклади чинників впливу на самооцінку людини.
Тривалість вправи: 40 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Почніть із короткого обговорення, що таке самооцінка, якою вона буває. Відповіді дітей запишіть на фліпчарт-папері.
  2. Попросіть учнів/учениць об’єднатися у 5 груп по чотири-п’ять осіб за кольором кульки, яку вони витягли з мішечка.
  3.  Попросіть групи пригадати слова, які нагадують їм про систему цінностей, і обговорити список пригаданих слів. Поясніть, що діти мають створити можливі робочі визначення системи цінностей.
  4. Роздайте кожній групі папір та маркери і попросіть намалювати символічну валізу, яку вони матимуть упродовж урока. Валізи треба буде наповнити до “рівня впевненості в собі”, яким ви володієте, коли йдеться про розвиток та підтримку позитивної системи цінностей. 
  5. Попросіть учнів/учениць поміркувати та написати під валізою: що можна зробити, щоб підняти свій рівень упевненості в собі настільки, щоби повністю заповнити валізу; а також, що робить їхню валізу порожньою, інакше кажучи, що знижує їхній рівень впевненості в собі.
  6. Попросіть групи прикріпити на дошці свої валізи, щоб обговорити та порівняти наповненість валіз.
  7. Попросіть дітей повернутися на свої місця і записати на звороті аркуша відповіді на запитання: Як можна посилити ті чинники, що підвищують упевненість у собі, і послабити ті, що знижують її?
  8. Запропонуйте усім учням/ученицям презентувати по одній ідеї іншим  групам. Попросіть одну дитину у кожній групі записати подану ідею на аркуші А4. 
  9. Попросіть групи обговорити, що можна зробити (у співпраці з іншими учнями/ученицями групи), щоб підняти чи посилити рівень упевненості в собі.
  10. Запропонуйте групам передати одна одній аркуші А4 і записати свої пропозиції на них (і на своїх, і на аркушах інших груп).
  11. Запросіть по одній дитині з кожної групи представити одну стратегію для підвищення рівня впевненості в собі, записати її на стікері і прикріпити до фліпчарта.
  12. Підсумуйте: Через те, що життя наповнене різними випробуваннями, бути впевненим в собі стало необхідністю. Отже, прагнути до досконалості потрібно і краще робити це з любов’ю. Адже впевненість у собі є властивістю особистості, ядром якої виступає її позитивна оцінка власних навичок та здібностей як достатніх для досягнення значущих для неї цілей та задоволення потреб.

      13. Проведіть дебрифінг. Питання для обговорення:

  • Що нового ви дізналися?
  • Чи було щось таке, що вразило вас? Що саме?
  • Чи допоміг вам урок посилити рівень упевненості в собі?
  • Чи важко було досягти загальної згоди під час вибору однієї стратегії? 
  • Як ви домовлялися?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці покращують навички роботи в групі, вчаться критично осмислювати власні цінності та переконання, дослухатися до  інших думок та приймати іншу позицію.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Український переклад: Наскрізні компетентності для демократії: 60 вправ для розвитку та оцінювання ставлень, умінь і знань. Видання друге© Європейський центр ім. Верґеланда, травень 2019 (вправа 18 ст. 105).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Мішечок з різнокольоровими кульками; великий аркуш паперу або папір для фліпчарта; аркуші паперу А4; маркери для груп та фліпчарта; стікери.
Коментарі:
  • Вправу можна застосовувати для роботи в класі з усіма віковими групами.
  • Вправу можна використати під час проведення онлайн–уроку у ZOOM, а якщо в класі невелика кількість учнів/учениць, то й у Viber. Розподіл на групи відбудеться автоматично.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда