TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Ажурна пилка

Вправа передбачає роботу в групах, опрацювання текстів та занурення у тему через аналіз текстів та розкриття їх змісту для учасників/учасниць груп.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: НПУ імені М. П. Драгоманова
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Козацька Україна наприкінці 50-х років ХVІІ – на початку ХVІІІ ст. (Конституція Пилипа Орлика)
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Розкрити зміст Європейської конвенції про захист прав і основоположних свобод людини та її значення для гарантування певних прав, проголошених у Загальній декларації прав людини.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Уміння співпрацювати, Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- поглиблює знання про міжнародні документи у сфері захисту прав людини;

- розуміє роль Європейської конвенції про захист прав і основоположних свобод людини.

Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Об’єднайте учнів/учениць у 4 групи.

2. Поясніть, що вони працюватимуть з основною частиною тексту Європейської конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, ставлячи позначки біля відповідних статей і положень (5 хвилин):

• Група № 1 має дати загальну характеристику конвенції – який її зміст, структура та спрямованість.

• Група № 2 має розкрити, які права проголошує конвенція.

• Група № 3 має розкрити, які свободи проголошує конвенція.

• Група № 4 має дослідити, які заборони і обмеження містить конвенція.

(див. роздатковий матеріал)

3. Зміксуйте групи таким чином, щоб у кожній новій групі були представники/-ці всіх 4-х груп. Кожен/-а представник/-ця попередньої групи знайомить учасників/-ць зі своїм матеріалом. Таким чином всі учасники/-ці мають опрацювати положення конвенції (5 хвилин).

4. Проведіть обговорення:

  • На вашу думку, з якою метою була прийнята Європейська конвенція про захист прав і основоположних свобод людини?
  • Яке значення має прийняття даної конвенції?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці розуміють, що свободи, які визначаються та захищаються як права людини, включають свободу думки, переконання та висловлювання, свободу релігійних уподобань та практик, пересування в межах держави та права на мирні збори та асоціації. Європейська конвенція про захист прав і основоположних свобод людини є регіональним договором з забезпечення прав людини та першим кроком на шляху забезпечення колективного гарантування певних прав, проголошених у Загальній декларації прав людини.

Використані джерела:
  • Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас», с. 65.
  • Посібник з протидії мові ненависті онлайн через освіту з прав людини «Закладинки», с. 320–321
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда