TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Українські школи ділилися досвідом змін у Норвегії

5bed3814250a8062532364

14-16 листопада українська делегація стала активною учасницею конференції, присвяченої 10-річчю Європейського Центру ім. Вергеланда. Разом з Міністеркою освіти і науки Лілією Гриневич до складу делегації увійшли представники й представниці Програми “Демократична школа”. Адже Програма за підтримки ЄВЦ в Україні працює вже четвертий рік. Наші школи навчилися долати виклики, набули досвіду впровадження змін, отримали компетентності, якими можуть поділитися з іншими. Отож, серед 30 шкільних команд з усього світу на конференції були 6 українських шкіл з різних регіонів: Чернівецька, Полтавська, Запорізька, Київська, Донецька, Сумська області.

«Наша реформа шкільної освіти стартувала цього року – вона є пріоритетом Уряду та держави загалом. Хочу підкреслити, що, говорячи про середню освіту в Україні, ми маємо на увазі близько 3,9 млн школярів, 441 тис. вчителів, понад 16 тис. шкіл. Це величезна система, і для нас це також виклик. Для розуміння, кількість дітей в нашій системі шкільної освіти еквівалентна 74% усього населення Норвегії. Робити такі трансформації Міністерство наодинці не може, і ми, зокрема, вдячні Вергеланд Центру, який заснований Радою Європи та Норвегією, за підтримку змін, адже він став дійсним партнером для нас для впровадження демократичного врядування у наші заклади освіти, розвитку громадянської компетентності», – розповіла Лілія Гриневич.

Безумовно, можливість поспілкуватися з однодумцями з усього світу була цікавою та надихаючою та української делегації. Але не менш важливою стала нагода вислухати та почути українців – представниць/ків урядових і неурядових структур, школярок та педагогів, тренерок та менеджерок Програми. Офіційна комунікація та неформальний обмін думками допоможуть налагодити співпрацю й партнерство замість конкуренції й суперництва.

Лілія Гриневич також в Осло виступила на панельній дискусії в межах конференції, присвяченій 10-ій річниці діяльності Європейського центру імені Вергеланда. Зокрема, Міністр розповіла про підтримку реформ в Україні, а також підкреслила високу ціну, яку мусила заплатити Україна за європейський вибір.

Дещо незвична новина наостанок. Реформа шкільної освіти Норвегії лише розпочинається і здійснюватиметься в межах 2020-2032 років. Тож норвезькі освітяни будуть використовувати досвід українських колег.

«Ми хочемо, щоб між Норвегією та Україною було більше горизонтальних зв’язків – між окремими інституціям, університетами тощо. Я підтримую важливість розвитку демократичних цінностей у школі – розвитку критичного мислення, здатності культурної дискусії, медіаграмотності, яка вкрай важлива для життя в сучасному демократичному суспільстві. В Норвегії ми намагаємось розвивати ці речі з дитячого садка», – повідомив Міністр освіти і інтеграції Норвегії Ян Торе Саннер.

За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України

www.mon.gov.ua

Більше новин... | Підписатися на новини...

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда