TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тривають “польові тренерські роботи” в нових школах

iamnytsia

Станом на сьогодні, 18 березня, 18 шкіл четвертого циклу вже дочекалися перших тренерських візитів. Запоріжжя, Донеччина, Івано-Франківщина, Львівщина, Харківщина, Черкащина, Миколаївщина, Полтавщина, Волинь, Житомирщина, Луганщина, Тернопільщина… географія проекту охоплює всю Україну, від сходу до заходу й від півночі до півдня. Під час зустрічей тренерських і шкільних команд відбулися презентації Програми та обміркування очікуваних шкільними громадами змін. Тренери допомогли школам оцінити рівень виконання ними стандартів у кожній з трьох сфер шкільного життя – демократичне середовище та демократичне врядування, співпраця з громадою, освіта для демократичного громадянства й освіта з прав людини. Визначили сильні й слабкі сторони кожної школи, але не для порівняння чи рейтингування, а щоб визначити власні початкові точки, від яких будуть починатися зміни. Робота була непростою й тривалою, але ж усі знають, що шлях до змін не буває коротким і швидким.

Ось як описують ці події шкільні команди:

 Стандарти, яких ми хочемо досягнути на шляху до демократизації, потребують переосмислення системи цінностей не лише в організації освітнього процесу. Це наш перший виклик самим собі і ми його приймаємо (Смілянська школа №15)

 Понад 9 годин напруженої роботи. Було все: і критика, і нерозуміння, і небажання змін, але все-таки відбувся діалог. Учні, батьки, вчителі, адміністрація разом працювали, обговорювали спільні проблеми, а головне – почули одне одного (Лозівська школа №11).

 Під час заняття особливо приємно було спостерігати за роботою дітей, які міркували, робили змістовні висновки, вносили власні пропозиції. Хто бажає долучитися до роботи ініціативної групи – Ласкаво просимо! (школа №19 м. Луцька)

 Перший крок зроблено. Ми здійснили глибокий самоаналіз, виявили проблеми, над якими будемо працювати (Старицька школа)

 Робота з «Інструментом демократичного розвитку школи» проходила з суперечками… Тон задавали учні. Вони дуже уважно читали питання для обговорення і вимагали конкретики. Ми зрозуміли, що нам бракує деяких внутрішніх документів, потрібна значна робота з навчальними планами, є резерви для партнерства та співпраці з місцевою громадою (Бродівська гімназія)

 Попереду багато роботи, але ми налаштовані рішуче! Вперед до демократичних змін! (Бутівська ЗОШ)

Насправді, тренерський візит – це не перша подія Програми для кожної школи. Йому передувала участь чотирьох представників/-ниць шкільної команди в базовому тренінгу для ознайомлення з підходами та принципами Програми, поглиблення розуміння демократії та прав людини в школі. Наступним кроком стало виконання завдання в гугл-класі – презентація Програми шкільному колективу та напрацювання спільного бачення участі в ній усіма учасниками освітнього процесу. В деяких школах презентації відбувалися на педрадах, в деяких – на батьківських зборах, десь – на загальношкільних конференціях та спеціально організованих зустрічах. Школи запросили до співпраці місцеві громади та сподіваються на підтримку й взаємодію. А ми сподіваємося, що участь у Програмі для шкіл нового набору буде результативною й дієвою, а співпраця з ними триватиме й надалі.

Більше новин... | Підписатися на новини...

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда