Тривають міжнародні робочі зустрічі з розробки державного стандарту дошкільної освіти.
Новий компонент Програми підтримки освітніх реформ «Демократична школа», що розпочав активну роботу в серпні цього року, передбачає організацію серії експертних зустрічей для імплементації міжнародного досвіду в українські освітні реформи.
29 вересня експертки з Університету м. Гетеборг (Швеція) професорки факультету освіти, комунікацій та навчання Піа Уільямс та Соня Шерідан провели семінар «Симфонія голосів та думок», покликаний ознайомити групу українських освітян з освітніми програмами та стандартами якості дошкільної освіти Швеції.
До заходів, організованих Командою підтримки реформ Міністерства освіти і науки України, Українським інститутом розвитку освіти, Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» у партнерстві з Програмою, долучаються представники/-ці українських та міжнародних експертних установ, Європейського центру Вергеланда. Цього разу «Демократичну школу» в робочій групі представляли тренерки Програми Ольга Боярчук та Людмила Микитюк і експертка з онлайн-навчання Оксана Пасічник.
Учасниці та учасники заходу більше дізналися про систему шведського дошкілля, про акценти у навчанні та вихованні дітей. Окремим важливим питанням була система оцінки якості дошкільної освіти за шкалою ЕCERS-3. Ця методика була офіційно презентована в Україні 25 вересня для дитячих садків, 200 з яких стануть пілотними для відпрацювання оцінки якості. Уже зараз кожний український садочок отримає доступ до опису методики для ознайомлення та опрацювання.
На зустрічі не лише знайомилися з досвідом шведських колег, а й дискутували про можливості його застосування в українських реаліях, міркували про власну роль у реформуванні освіти, визначали взаємозв’язки між освітніми політиками, навчальними цілями, економічними ресурсами, якістю освіти й компетентністю педагогічних працівників. Шукали відповіді на виклики, з якими стикається дошкілля зараз і буде стикатися у майбутньому.
Наступні заплановані експертні зустрічі будуть стосуватися диджіталізації в дошкільній освіті, розвитку соціальних та громадянських компетентностей, компетентнісного навчання, інклюзії, побудови безпечного освітнього середовища у дошкільних освітніх закладах.