TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Розпочався 4-й цикл Програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа»

opening conference 

1 лютого в Києві відбулася конференція з нагоди початку роботи четвертого циклу Програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа» за участі заступника Міністра освіти й науки України Вадима Карандія, посла Королівства Норвегії Уле Т.Хорпестада, виконавчої директорки Європейського центру імені Вергеланда Ани Перони-Ф’єльстад, експертки Ради Європи Мажени Рафальської, директорів/-ок 60 шкіл, що вперше долучаються до програми, більше 50 тренерок та тренерів.

Учасники заходу ознайомилися з трирічною історією Програми, почули надихаючу інавгураційну промову про сутність демократичних перетворень у школі, отримали нагоду поспілкуватися з керівницями шкіл, які вже мають досвід участі в Програмі. Закінчилася зустріч знайомством директорів шкіл зі «своїми» тренерами-консультантами та підписанням декларацій про співпрацю.

У вітальних промовах гостей було наголошено на особливій ролі освітянського середовища в трансформації суспільства. Як зазначив Вадим Карандій, децентралізація та зміни в школі потребують нових підходів і нових стосунків. Зміни в частині демократії, в розумінні громадянських свобод починаються саме в освітянському середовищі.

Пан посол Уле Т.Хорпестад розповів, що для нього зустрічі з освітянами стали доброю традицією. Команда Міністерства освіти, команда Європейського центру ім. Вергеланда, команда Програми «Демократична школа», шкільне керівництво та учителі своїми компетенціями дають підтримку змінам. Норвегія та Україна постійно співпрацюють у сфері політики й економіки та заради покращення рівня освіти. Для Норвегії дуже важливими є зміни та досягнення, які поширюються на все суспільство. 122 школи-учасниці вже активно застосовують напрацювання програми в своїй роботі. Хочеться вірити, що нові школи підхоплять цю хвилю й донесуть зміни й досягнення до своїх шкіл.

Ана Перона-Ф’єльстад зізналася, що ідея співпраці з Україною належала їй, але 10 років тому ніхто не міг навіть  уявити, що чекає попереду. Амбітне завдання Програми: готувати молодих громадян до викликів багатоманіття, мультикультурності та сталих змін. В умовах децентралізації кожна школа має що сказати і має багато роботи попереду. Тож програма сприяє діалогу між учасниками освітнього процесу в Україні, яким є що сказати один одному.

Старша тренерка Програми Мажена Рафальська вкотре наголосила, що демократія – це це не ціль і не результат. Це процес і шлях, яким ми будемо йти. Ми хочемо, щоб учні були активними і водночас відповідальними, щоб люди навчилися й відважилися довіряти один одному. Кожен день, кожна освітня ситуація, кожна наша (взаємо)дія – це нагода будувати демократію та діяти відповідно до цінностей і переконань.

У презентаціях прозвучали вражаючі цифри: за час реалізації програми до неї буде задіяно 240 шкіл, близько 70 тренерок та тренерів, а загальна кількість залучених осіб сягає 50 тисяч людей! Але ще більше за цифри вражають люди, їхнє натхнення й віддана праця.

Більше новин... | Підписатися на новини...

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда