TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Проміжні підсумки демократичних перетворень

34121929 1934623673238509 4806248792850432 n

Шкільні команди третього циклу підводять проміжні підсумки своєї діяльності. У цьому році до Програми долучилися команди 48 освітніх закладів із різних регіонів України, які прагнуть розвинути культуру демократії і запровадити зміни у своїх школах.
За підтримки тренерів школи-учасниці зробили перші кроки до змін, визначили слабкі сфери та запланували подальші методи роботи. Всього за кілька місяців роботи у Програмі проведено 147 майстерень у школах третього циклу, створено ініціативні групи, розроблено покроковий план дій на наступний навчальний рік. Шкільні команди ознайомилися з посібниками Ради Європи та почали використовувати їх в освітньому процесі з метою розвитку громадянських компетентностей учнів.
У Каховській ЗОШ № 2 директор школи, вчитель української мови та літератури Галина Соломахіна, провела урок української мови, де представила складові громадянських компетентностей, які можна розвивати за допомогою вправ з української мови.
Натомість ініціативна група школярів Олексіївського НВК у рамках Програмі планує активізувати роботу учнівського самоврядування.
Під час майстерень у школах тренери застосовують різні інструменти, зокрема, таблиці, схеми та малюнки. “Візуалізація даних допомагає при пояснені складних явищ і процесів на шляху до змін”, – коментують тренери Natalia Kidalova і Сергій Моїсеєв.
Тренери Ruslan Danyluck та Захар Ткачук супроводжували планування демократичних змін у Дубівська ЗОШ: «Під час зустрічі визначили 5 стандартів, за якими шкільна команда працюватиме у наступному 2018-2019 н.р. Наразі можна констатувати наявність бажання у вчителів, адміністрації та Ради ОТГ до змін. Трішки складніша ситуація з батьками та учнями, але саме їх “пробудження” буде нашим пріоритетом на подальшу діяльність. Тепер справа за учасниками: здійснити те, що намітили», – коментують тренери.
Демократія – це процес, а не результат. Тому попереду ще багато кроків до змін. У школах створили ініціативні групи, які включають усіх учасників освітнього процесу, розробили плани дій за ключовими напрямками діяльності у Програмі. Залишається втілити все задумане у життя. Тож чекаємо на нові успішні практики.

Більше новин... | Підписатися на новини...

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда