TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Підсумкова конференція третього циклу Програми: результати та наступні кроки

25-26 червня Всеукраїнська конференція Програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа» зібрала практиків та експертів, задіяних у демократизації українського шкільництва. Понад пів сотні шкільних команд з усіх областей України розказали про результати своїх проектів, спрямованих на демократизацію шкільного середовища. На конференції були представлені досягнення Програми упродовж останнього року, методичні розробки і матеріали для вчителів та директорів, а також он-лайн інструменти для розвитку громадянських компетентностей.

На конференцію були запрошені й десять шкільних команд, що протягом минулого навчального року брали участь у компоненті Програми з наскрізного розвитку та оцінювання громадянських компетентностей у середній школі, розробленому у тісній співпраці з фахівцями, що працювали над освітніми стандартами Нової української школи.

Також були присутні представники шкіл, залучені до апробації нових стандартів якості освіти та інструментарію інституційного аудиту у співпраці з Державною службою якості освіти.

Участь у конференції взяли майже 300 осіб: вчителі і директори, школярі, батьки та представники місцевих громад, тренери мережі Програми, партнери, експерти, гості та журналісти.DSC 0798r

Присутніх вітали заступник Міністра освіти і науки Вадим Карандій, посол Норвегії Уле Т. Хорпестад, виконавча директорка Європейського центру ім. Вергеланда Ана Перона-Ф’єльдстад, голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак.

Традиційно найочікуванішою частиною конференції став ярмарок шкільних проектів «Як змінювати школу?» та презентація демократичних змін у школах і “пілотування”, що дозволили поглянути на шкільну реформу «зсередини». Учасники й учасниці знайомилися з напрацюваннями колег, нотували ідеї та ділилися власними здобутками в Програмі. Неабияк зацікавила гостей презентація онлайн ресурсів Програми «Демократична школа», що дозволять будь-якому зацікавленому шкільному колективу долучитися до новаторських інструментів демократизації шкільного життя.Demschool01 1

Впорядкувати отриману інформацію та окреслити напрямки подальшої діяльності допомогла робота в групах: «Навчаємось жити в демократії» щодо подальшого застосування та поширення досвіду Програми за шістьма тематичними напрямками:

  • Розвиток громадянських компетентностей: проектний підхід
  • Розвиток громадянських компетентностей: наскрізний підхід
  • Розвиток громадянських компетентностей: формувальне оцінювання
  • Розвиток громадянських компетентностей: синергія неформальної і формальної освіти
  • Внутрішня система забезпечення якості освіти: демократизація врядування
  • Посилення спроможності учнівського самоврядування

Присутні шкільні команди взяли участь також у ярмарку проектів і програм для розвитку громадянських та соціальних компетентностей у школі, де були представлені партнерські організації й ініціативи, до яких можуть долучитися освітяни й представники громад. Завершилася конференція надихаючою підсумковою промовою головної експертки Програми Мажени Рафальської «Компетентна школа: минуле, сучасне та виклики майбутнього» і душевною церемонією вручення сертифікатів школам та тренер(к)ам Програми.

Пора шкільних канікул та відпусток – чудовий час для перезавантаження, осмислення здобутків і народження нових ідей, з якими почнемо працювати вже восени. Будьте на зв’язку.

Більше новин... | Підписатися на новини...

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда