Міністерство освіти і науки підтверджує курс на реформу освіти. Європейський центр імені Вергеланда підтримує реформи і допомагає у впровадженні демократичних змін.
19 серпня в МОНУ відбулася традиційна Серпнева конференція “Нова українська школа: виклики і перспективи освітньої реформи”. На конференції підбивали підсумки впровадження першого року НУШ та створювали плани на майбутнє. Приємно, що Програма «Демократична школа» причетна до впровадження важливих змін. Отриману на початку літа подяку від міністерства продовжуємо відпрацьовувати :-). Зокрема, ми долучилися до пілотування розробки внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Тож у представленій Державною службою якості освіти Абетці директора є й частина нашої праці.
У виступі Ольги Тимошенко, директорки київської школи №309 (школа-випускниця ІІ циклу Програми) прозвучала важлива теза про роль директора школи як лідера команди, яка впроваджує реформу.
Важливим було й підтвердження наших ключових тез від пані міністерки:
- «Україна потрапила в світовий тренд освітніх змін. Інновації і відповідальність – це те, що потрібно в майбутньому, і цього потрібно навчати інакше».
- «Успішна демократія можлива в суспільстві з хорошою освітою. Можна віддати дитину в найкращу школу, і вона отримає найкращу освіту, але їй доведеться мати справу з суспільством, з поліцією, судами… І якщо люди, які працюють там, не матимуть хорошої освіти і не поділятимуть цінностей демократії, то демократії не буде». Лілія Гриневич
Матеріали конференції можна переглянути на сайті МОН за посиланням https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/konferenciyi/serpneva-konferenciya-2019