TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Кожна школа отримає допоміжні матеріали з розвитку громадянських компетентностей

35987259 1967429063291303 3275814356008304640 n 1 

У вересні відбулися перші візити тренерів до шкіл у компоненті  «Формування та оцінювання громадянських компетентностей учнів 5-9 класів» програми “Демократична школа”. Під час зустрічей з педагогічними колективами тренери окреслили напрямки та завдання майбутньої діяльності.

Новий компонент програми підтримки освітніх реформ в Україні “Демократична школа” розроблено цього року у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Інститутом модернізації змісту освіти, Державною службою якості освіти та Львівським OІППО. 10 закладів освіти, які беруть участь у першому експериментальному етапі, були учасниками першої хвилі програми «Демократична школа» у 2016/2017 рр. Разом із тренерами програми вони напрацьовують ефективні моделі для розвитку громадянської відповідальності в освітньому процесі, апробують і систематизують існуючі та створюють нові матеріали.

“Саме завдяки участі у першій хвилі програми “Демократична школа” під наставництвом  тренерів Наталії Герасим, Віталія Півторака, Наталії Маркусь, учителі закладу у своєму  методичному арсеналі вже мають власні напрацювання за посібниками “Компас”, “Компасіто”, “80 вправ… ”,-  Світлана Братошевська, Миколаївська ЗОШ № 29

Результати цієї роботи буде пілотовано у 50 школах наступного року. Відтак, спільно розроблені експертами, теренрами та практиками й ретельно апробовані матеріали буде опубліковано у вільному доступі для всіх зацікавлених у розвитку громадянських компетентностей.

Експертна група склала орієнтовний план дій, на основі якого школи створили календарний план заходів на наступні місяці. Після червневого вступного тренінгу в Києві, з початком нового навчального року, команди залучених шкіл розпочали роботу на місцях. У цьому їм допомагають тренери програми. Педагоги вестимуть нотатки та ділитимуться власними рефлексіями щодо застосування вправ на уроках у подальшій діяльності.

«Педагоги, об’єднавшись у групи, обговорювали компетентності, що включені до моделі сучасної школи, обирали  пріоритетні, які формують відповідальність школяра, його громадянську свідомість. Результат спільної рефлексії ще раз довів, що зустріч була корисною і педагоги готові до співпраці»,- Тетяна Герасим, Чернівецької ЗОШ 38.

Педагогічний колектив Миргородського навчально-виховного комплексу «Гелікон» активно використовує вправи з посібника «80 вправ для формування громадянської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільних предметів”, навіть на таких предметах, як фізика, математика та біологія. Посібник розробили експерти і тренери програми “Демократична школа” минулого року. За словами тренерки Світлани Королюк, учителі школи мотивовані і готові працювати далі. До координаційної зустрічі долучилися і представники початкової школи, адже теж хочуть бути залученими у процес.

Наступні проміжні зустрічі відбудуться наприкінці жовтня. Пілотні школи вивчатимуть, як можна використовувати формувальне оцінювання для подальшого розвитку учнівських компетентностей. У рамках компоненту також розробляється і буде апробовано інструментарій для моніторингу розвитку громадянських компетентностей учнів.

Більше новин... | Підписатися на новини...

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда