Чому варто прийти на курс?
Майже 800 заявок надійшло від педагогів дошкілля під час першого набору учасниць/-ків курсу “Почути голос дитини…”, що відбувся наприкінці 2022 року. Цілеспрямовані і вмотивовані команди учасників та тренерів не зупинили ні проблеми зі звʼязком, ні відключення електрики, ні повітряні тривоги, й усі 12 груп успішно завершили навчання.
Скористайтесь і ви нагодою повчитися новим підходам креативно й інноваційно. Наш курс включає онлайн-компонент, який ще недавно зовсім здавався неможливим і невідповідним для потреб дошкілля. Ми підібрали саме ті ресурси, які стануть в нагоді для роботи з дошкільнятами та їхніми родинами.
Курс покликаний допомогти педагогам дошкілля адаптуватися до змін, передбачених оновленим Базовим компонентом дошкільної освіти.
- Як спілкуватися та взаємодіяти на засадах взаємної довіри й поваги, розвиваючи співпрацю дитсадка, родини та громади?
- Як допомогти дітям вже з наймолодшого віку пізнавати й цінувати багатоманіття?
- Як створити умови, щоб кожна дитина була почутою, мала право на самовираження, повагу і рівне ставлення?
Відповіді на ці та інші питання ви знайдете в процесі навчання разом з колегами та тренер(к)ами.
Навчання на курсі допоможе спланувати педагогічну діяльність, пояснить як формувати соціально-громадянські компетентності дітей дошкільного віку та розвивати культуру демократії у закладі дошкільної освіти.
Слухачі курсу також познайомляться з досвідом колег з різних європейських країн, які презентують можливі приклади створення доступного, безпечного, розвивального середовища, залучення батьків, участі дітей та батьків у житті дитячого садка.
Ми будемо ділитися досвідом, вчитися розвивати громадянські компетентності у дітей дошкільного віку, рефлексувати над тим, що вдається, а що потребує удосконалення.
Для кого цей курс?
- для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти (адміністраторів, вихователів, практичних психологів).
Для кращої реалізації змісту курсу на практиці радимо залучити колег зі свого закладу освіти до проходження курсу. Подача заявок командою з кількох осіб буде перевагою при відборі.
Що ми пропонуємо?
Змішаний курс, що складається з навчальних модулів для самостійного опрацювання та фасилітованих онлайн-зустрічей для спільної роботи та рефлексій.
Тривалість навчання: 6 тижнів
Курс передбачає:
- Участь у одинадцяти фасилітованих онлайн-зустрічах з тренер(к)ами двічі на тиждень (13:00 - 14:30)
- Опанування теоретичного матеріалу
- Виконання практичних завдань
- Роботу в групах
- Обговорення на форумі
- Проведення спільних рефлексій
- Проходження фінального тесту
Коли?
Початок роботи: 27.02.2023 року. Завершення курсу: 09.04.2023 року
Тривалість курсу: 6 тижнів
Де?
Навчальні матеріали розміщені на платформі онлайн-навчання Європейського центру ім. Вергеланда. Доступ отримають зареєстровані учасники/учасниці курсу.
Які умови участі?
- Наявність доступу до Інтернету і комп'ютера з увімкненими камерою і мікрофоном у кожного/-ої учасника/-ці. Підключення за допомогою мобільного телефона обмежить можливість використання деяких навчальних ресурсів та взаємодію в групах.
- Присутність на всіх фасилітованих зустрічах з тренерками (нагадуємо, що маємо зустрітися 11 разів).
- Виконання домашніх завдань між онлайн-зустрічами.
- Мотивація до змін.
Як зареєструватися?
Заповніть анкету до 19 лютого 2023 року до 23:59.
Результати відбору будуть повідомлені до 23 лютого 2023 року.
Що отримають учасники й учасниці після успішного завершення курсу?
- сертифікат про 30 годин підвищення кваліфікації (1 кредит ЄКТС) за умови проходження від 81% до 100% курсу (виконання завдань та присутність на 8-10 онлайн-зустрічах);
- сертифікат про 15 годин підвищення кваліфікації (0,5 кредиту ЄКТС) за умови проходження від 60% до 80% курсу (виконання завдань та присутність на 6-8 онлайн-зустрічах);
Запрошуємо на навчання!
Курс розроблено в рамках Програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», що реалізовується Європейським центром ім. Вергеланда та Міністерством освіти і науки України у партнерстві з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив” та Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» й фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії