TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Чи знаєте ви, що … або Трохи цифр і фактів про Демократичну школу

diagramm 

Закінчується прийом заявок від шкіл на співпрацю в четвертому циклі Програми. Триває вже третя хвиля роботи шкіл з упровадження демократичних змін. А значить, зібралося трохи інформації, якою ми вже ділилися, й готові ділитися знову. “Збирати” її по цілій групі трохи складно, тож пропонуємо трохи цікавинок для натхнення та сміливості заповнити заявку й доєднатися до дружньої компанії шкіл-учасниць. А для тих, хто вже з нами, це просто може бути цікавим. Може, хтось би дізнався щось нове про себе 🙂

  • Школи-учасниці Програми є в усіх 24 регіонах України, крім окупованого Криму.
  • Найбільша кількість шкіл Програми від одного регіону – 10 (2 області), найменша – 3 (4 області).
  • Зі школами працюють більше 50 тренерок та тренерів – фахівці ІППО, викладачі вишів, директори шкіл, вчителі, лідери громадських організацій у різних регіонах України. Щороку до тренерської мережі долучаються учасниці шкільних команд.
  • На даний момент у Програмі бере участь 48 шкіл третього циклу. Також маємо 74 школи-«випускниці» з 1 та 2 циклів. А вже в грудні відберемо 60 шкіл наступного, четвертого циклу.
  • Тренери та тренерки Програми відвідали кожну зі шкіл 1 та 2 циклів по 7 разів, а школи третього циклу – вже по 4 рази. Отож, відбулося 710 візитів. Уявляєте, скільки роботи отримала транспортна система України?
  • У вересні-жовтні 2018 року тренер(к)и провели 16 інформаційних семінарів для адміністрації закладів освіти в різних регіонах, де 434 учасниць та учасників дізналися більше про програму.
  • Програма використовує посібники Ради Європи з навчання демократії та правам людини, а також розробляє власні освітні продукти, з якими можна ознайомитися в бібліотеці.
  • Програма працює за п’ятьма напрямками:
  1. Робота з впровадження демократичних змін у школах – підтримка демократизації освітнього процесу, встановлення демократичного врядування та розвиток сприятливого шкільного середовища, заохочення співпраці між школами та встановлення партнерських зв’язків з місцевою громадою.
  2. Розробка й пілотування матеріалів й інструментів для формування й оцінювання громадянських компетентностей у 5-9-х класах.
  3. Інтернет-ресурси для розвитку громадянських компетентностей (розробка онлайн-інструментів та посібників).
  4. Розробка освітньої політики та забезпечення якості освіти (спільна робота експертів з України, Норвегії, Грузії та Молдови).
  5. Розвиток громадянських і соціальних компетентностей у системі підготовки вчителів в Україні.
  • Школи та тренери програми “Демократична школа” беруть участь у багатьох проектах і програмах в Україні й за кордоном та щиро обмінюються досвідом. Слідкуйте за публікаціями та діліться власними міркуваннями.

Більше новин... | Підписатися на новини...

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда