TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Історії змін у школах Програми за 2017-2021 роки

Помічна: Від оновленого саду - до оновленої школи

Pomichn01

Чи можуть бути пов’язані між собою активізація шкільного самоврядування, співпраця між членами шкільної спільноти та оновлений сад біля закладу освіти? У Помічнянській ЗОШ №2 (Кіровоградщина) переконані, що можуть, і навіть дуже сильно.

Не надто весело вчитися у школі, де за учнів усе вирішують вчителі, а потім лише ставлять усіх перед фактом. Де думка батьків чи навіть представників громади часто до уваги не береться. Де «спускається» план заходів і вимагається його виконання. Але навіть таку школу можна змінити. 

Після того, як у лютому 2020 року Помічнянську школу №2 відібрали для участі в Програмі «Демократична школа», виявилося, що майже всі стандарти за Інструментом демократичного розвитку закладу знаходяться на початковому рівні. Тож фронт роботи для впровадження змін виявився чималим. 

У рамках Програми було проведено низку тренінгів, після яких учасники освітнього процесу обговорювали та пропонували зміни у школі. Також відбувались тематичні навчання для представників учнівської та батьківської спільнот, для учителів та адміністрації закладу освіти. І через певний час усі заходи в школі почали відбуватись після обговорень щодо їх доцільності та важливості для учнів, педагогів та батьків. 

 

Сад об’єднує

Значну і символічну роль у шкільних змінах відіграв проєкт «Оновлений сад». Рішення про необхідність оновлення пришкільного саду було ухвалене спільно батьками, учнями, педагогами – коли працювали в групах на зустрічі з тренерами «Демшколи» та розробляли Інструментарій розбудови нової демократичної школи. Pomichn04

Для реалізації цієї мети вперше в історії закладу разом зібралися представники громади (депутати міської ради), батьки, вчителі та учні. «Разом ми сила, адже без співпраці удосконалення у школі неможливі», - зазначив  Олександр Єрьоменко, батько і депутат міської ради.

Меценати, депутати і батьки закупили 85 дерев. І вже 10 листопада 2020 року 228 учнів, 30 педагогів, 28 батьків, 3 депутати міськради узялися до роботи - оновлення саду біля школи. «Ми об’єднались усі під час висадки дерев у шкільному саду – це було так символічно!» «Викорчовували старі пеньки і садили нові дерева – це як надія на оновлення усієї шкільної громади», - ділилися враженнями учасники. 

Pomichn03

У підсумку школа отримала оновлений сад, у роботі над яким об’єднали зусилля і шкільна спільнота, і представники місцевої громади. Тепер кожен клас має своє дерево, за яким доглядає. А увесь процес показав, що від об’єднання зусиль результат буде кращим, а головне - значно швидше.

Школярі почали ініціювати зміни

Ініціативу щодо переформатування учнівського самоврядування взялися втілювати учні та педагоги – учасники тренінгів та робочих зустрічей за «Планом дій розбудови демократичної школи». Для початку змінили стиль спілкування між учнями, а також розробили структуру самоврядування: з’явилися механізми і процедури, необхідні для його дієвої роботи. А вже згодом провели й вибори президента учнівського самоврядування за повністю демократичною процедурою. 

На цю посаду кандидували двоє самовисуванців – Аріна Талмазан та Нікіта Семченко. Вони написали передвиборчі програми, виступали з ними перед учнями 5-11 класів, відповідали на запитання. Після динамічної кампанії у березні 2021 року відбулося голосування, за підсумками якого перемогла Аріна Талмазан. Тоді як команда її опонента разом з іншими почала активно працювати у шкільному парламенті.

Також учні виступили з ініціативою щодо зміни внутрішнього середовища школи, почали пропонувати й організовувати різноманітні тематичні заходи, втілювати проєкти з урахуванням побажань інших учнів. Раніше цим займався педагог-організатор, який не надто переймався врахуванням учнівських потреб чи пропозицій. Натомість зараз адміністрація школи та вчителі активно підтримують роботу й ініціативи учнівського самоврядування.

Pomichn06

Вибори учнівського самоврядування стали новою відправною точкою для того, аби в учнів почала формуватися активна життєва позиція, і вони усвідомили свою причетність до процесів демократичного управління місцевою громадою. 

Тепер усі заходи в школі відбуваються після обговорення їх доцільності та важливості для учнів, вчителів та батьків. Налагоджено партнерство шкільної спільноти з батьками, представниками місцевого бізнесу, депутатами. А в планах на майбутнє – інформаційно наповнювати сайт школи та сторінки у соцмережах щодо подій у Помічнянській ЗОШ №2, організовувати та проводити різноманітні заходи для громади та інших закладів освіти ОТГ. Також на опрацюванні ідеї зі створення галявини червонокнижних рослин та конкурсу бізнес-планів щодо оновлення шкільного подвір’я. Pomichn02

Більше історій...

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда