TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Історії змін у школах Програми за 2017-2021 роки

Підсумки демократичних перетворень другого циклу Програми

33035769 1924173567616853 294895967826608128 n 

Шкільні команди другого циклу підводять підсумки річної діяльності у межах Програми «Демократична школа». Тренери провели 42 фінальні зустрічі у школах, під час яких поговорили про зміни, яких вдалося досягти протягом року інтенсивної роботи. За допомогою інструменту оцінки були визначені слабкі сфери та спільно з тренерами розроблено ряд заходів для покращення ситуації в школах.
За рік роботи закладам освіти вдалося налагодити співпрацю з батьками, громадою, включити ОДГ/ОПЛ у навчальну програму, налагодити діяльність учнівського самоврядування. Вже у червні команди навчальних закладів будуть презентувати свої напрацювання на Всеукраїнській конференції.
А тим часом пропонуємо Вам ознайомитися з враженнями учасників освітнього процесу від перетворень, які відбулися у їхніх закладах:
У Шкарівська Школа вдалося налагодити партнерські стосунки між батьками, учнями та громадою. Тепер батьки не тільки долучаються до діяльності закладу, а й ініціюють зміни. Учні відчули, що їхні ініціативи важливі та реальні і вже пропонують власні проекти до реалізації.
«Стосунки з педагогами змінилися, можна висловити свої думки, навіть якщо вони неправильні», «Раніше ми боялися пропонувати, а тепер нас спонукають до цього»
«Відносини стали теплішими, дружніми, я ставлюся до вчителів як до партнерів, отримую задоволення від співпраці»,- коментують учні Шкарівської ЗОШ.
У Білозірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (Білозірська ОТГ) учні налагодили співпрацю із органами місцевого самоврядування. Діти активно беруть участь у засіданнях селищної ради і навіть пропонують проекти для реалізації у своєму селищі. На практиці діти знайомляться з роботою ради ОТГ та процедурами прийняття рішень.
«Партнерство з громадою, батьками, вчителями і дітьми стало найуспішнішою історією змін у нашій школі. Раніше не було партнерських стосунків, дітей ніхто не чув. Молодь не знала про те, що відбувається в громаді, громада не цікавилася проблемами молоді»,- коментує Ольга Перцьова, завуч школи.
«Був в сільській раді на дні місцевого самоврядування, виконував цілий день обов’язки селищного голови,- дуже добре, що роботу місцевого управління можна побачити із середини»,- розповідає Олексій, президент школи
І це лише кілька прикладів демократичних змін, які поступово відбуваються у навчальних закладах. Під час участі у Програмі школам вдалося не тільки налагодити партнерські зв’язки, а й змінити формат роботи, запровадити зміни у навчальному процесі, розробити нові правила і процедури.

Більше історій...

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у партнерстві з БО “Центр освітніх ініціатив”, ВФ “Крок за кроком”, освітньою програмою UActive БФ savED та освітньою програмою “Крок за кроком” (Молдова) за фінансової підтримки Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparentpuiul intors jpg

© 2025 Програма “Демократична школа: освіта для демократичної стійкості”, Європейський центр ім. Вергеланда