TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Історії змін у школах Програми за 2017-2021 роки

Підсумки демократичних перетворень другого циклу Програми

33035769 1924173567616853 294895967826608128 n 

Шкільні команди другого циклу підводять підсумки річної діяльності у межах Програми «Демократична школа». Тренери провели 42 фінальні зустрічі у школах, під час яких поговорили про зміни, яких вдалося досягти протягом року інтенсивної роботи. За допомогою інструменту оцінки були визначені слабкі сфери та спільно з тренерами розроблено ряд заходів для покращення ситуації в школах.
За рік роботи закладам освіти вдалося налагодити співпрацю з батьками, громадою, включити ОДГ/ОПЛ у навчальну програму, налагодити діяльність учнівського самоврядування. Вже у червні команди навчальних закладів будуть презентувати свої напрацювання на Всеукраїнській конференції.
А тим часом пропонуємо Вам ознайомитися з враженнями учасників освітнього процесу від перетворень, які відбулися у їхніх закладах:
У Шкарівська Школа вдалося налагодити партнерські стосунки між батьками, учнями та громадою. Тепер батьки не тільки долучаються до діяльності закладу, а й ініціюють зміни. Учні відчули, що їхні ініціативи важливі та реальні і вже пропонують власні проекти до реалізації.
«Стосунки з педагогами змінилися, можна висловити свої думки, навіть якщо вони неправильні», «Раніше ми боялися пропонувати, а тепер нас спонукають до цього»
«Відносини стали теплішими, дружніми, я ставлюся до вчителів як до партнерів, отримую задоволення від співпраці»,- коментують учні Шкарівської ЗОШ.
У Білозірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (Білозірська ОТГ) учні налагодили співпрацю із органами місцевого самоврядування. Діти активно беруть участь у засіданнях селищної ради і навіть пропонують проекти для реалізації у своєму селищі. На практиці діти знайомляться з роботою ради ОТГ та процедурами прийняття рішень.
«Партнерство з громадою, батьками, вчителями і дітьми стало найуспішнішою історією змін у нашій школі. Раніше не було партнерських стосунків, дітей ніхто не чув. Молодь не знала про те, що відбувається в громаді, громада не цікавилася проблемами молоді»,- коментує Ольга Перцьова, завуч школи.
«Був в сільській раді на дні місцевого самоврядування, виконував цілий день обов’язки селищного голови,- дуже добре, що роботу місцевого управління можна побачити із середини»,- розповідає Олексій, президент школи
І це лише кілька прикладів демократичних змін, які поступово відбуваються у навчальних закладах. Під час участі у Програмі школам вдалося не тільки налагодити партнерські зв’язки, а й змінити формат роботи, запровадити зміни у навчальному процесі, розробити нові правила і процедури.

Більше історій...

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда